| iShadowz a întrebat:

Heii TPU! As dori si eu statusuri triste, despre dragoste in special. big grin Pot fi si in engleza. Si cele mai triste melodii pe care le stiti . Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Salut! :D
" Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite
Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut !
2. Plang de durere … sunt singur si trist si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …
3. Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine … m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate …
4. Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi …
5. Inima mea e rupta in doua … jumatate din ea e inca la tine , dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna …
6. E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …
7, As vrea sa pot da timpul inapoi … sa intorc clepsidra … si sa te pot privi din nou in ochi … sa pot sa-ti spun cat te iubesc!
8. Te-am iubit candva dar tu ai stricat tot si acum nu mai vreau sa stiu nimic de tine …
9. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape …
10. A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
1. Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
6. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
7. Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…
Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri !
" Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
" Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "
" Y will always love the false image i had of you… "
" Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "
" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
" A day without you is a lost day… "
" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
" O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "
" Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

67) Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalalt o cere
" Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "
" Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
In visele mele mereu vei ramane… ca o scateie care ma lumineaza iar cand ma trezesc vreau sa o iau de la inceput…
"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti

" Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "

Visam ca dragostea e` simpla si trece`! Si nu te lasa rece cand IL vezi ca umbla` cu zece.`! Crezi ca nimeni nu`ntelege ? E doar `n capul tau`! Zici ca`'i ultima oara si , se`ntampla din nou.

Orice s`ar intampLaa ` . noi intr-o zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !
" Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "
19.•oAm pus SufLe† in cateva momente `! De azi stop:->Sentimente ! O sa rad ,O sa Traiesc . Dar fara s Iubesc`! Dar mereu,nu uiTa . Vei ramane Special iN viata mea:*•o°"

24.Am crescut!`Am lasatin urma` un trecut ! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

Ochii ii inchid dar te vad iar cu ea, as vrea sa scap dar nu mai pot uita

"♥ Nu laSa` nimiC Sa te doboare`. gandeste-te Ca totul` e doar o Simpla incercare`. e greu`.O simti` pe pielea ta`, da` poate in aCel mOment` e mai bine aSa` ! ♥"

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!
Nu O laSa Sa pleCe . e sinGura care` te inteLege . iubeSte`O, fa`O Sa uiTe ca ai fost reCe !
Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume.

Si ma simteam putin ciudat, dar am ascultat mereu
Insa, un lucru n-am crezut, il consideram o barfa
Am aflat ca au dreptate: Dragostea e doar o tarfa!

Da,poate te-a iubit candva.[ ]. si poate nu de mult inca te iubea.[:X].dar tu pana acum nu ai vrut-o.[ ].ai vrut pe altcineva.[ ].iar acum cand tu o vrei pe ea.[:X].nici nu se mai uita in directia ta[ ]
Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima

Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care trebuie sa-i lasam sa plece

Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC ! "
Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine… dar un singur lucru insa stiu, caci mi-e tare dor de tine… "
Traiesti fiindca traiesti! Iubesti fiindca traiesti… "
Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "
Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "
O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… si n`as regreta deloc ! "
"
De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic ! "
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "
Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt… [americanu`] "
N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti ! "
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine… "
Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu… "
I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine… "
Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire ! "
Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Ups !? Te-ai lovit? "
Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
Esti un trandafir crescut in inima mea. Promit sa devin apa, aer, pamant ca sa nu te ofilesti, dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine? TE IUBESC! "
Cand sinceritatea ochilor tai va parcurge aceste randuri, te rog opreste`te din tot ce te retine si gandeste-te la mine. TE IUBESC! "
Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
Trandafir rosu inchis te iubeste cine-a scris, dar as vrea ca cititorul sa iubeasca scriitorul…"
As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
Sarutul tau inca il mai simt pe buze, ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti ! "
Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "
Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "
Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "
Mi-a fost dat sa iubesc de doua ori in viata: prima oara te-am iubit pe tine, dar a fost o greseala, si a doua oara este ca inca imi iubesc greseala… "
Cel mai trist lucru in lume, este acela, ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el… "
As vrea sa pot… sa-ti spun ce simt… dar n-am curaj… ca ma respingi… "
Tacerea ta ma infioara…[:(]…o vorba dulce de mi-ai spune as asezao la inimioara…[:)]…sufletul sa imi rasune…[:*]… "
Esti frumos, dragut, … dulce ca mierea dar ma deranjeaza faptul ca nu pot fi langa tine… "
Daca as fi o pisicuta as iubi un motanel dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel… "
Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo… "
Esti primul` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca… "
Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesk si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga… "
Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC ! "
Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand ?! "
Daca ai fi o lacrima in ochi mei nu asi plange nici o data. Si chiar daca asi face-o asi lasa lacrimile sa coboare adanc in inima mea ca sa vezi cat de mult TE IUBESC ! "
Unde esti iubire sa ma atingi unde ma doare sa ma saruti sa-mi treaca sa te ating sa plang pe umarul tau unde esti cand am atata nevoie de tine? "
Iubirea…… ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea ?! "
Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "
As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor k si si pe pamant exista raiul! "
Tu boca a lado de la mia se transforme en un besoo! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"
Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!
Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "
Y will always love the false image i had of you… "
Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "
Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai tin la tine, viata mea se invarte ca un zar de cand nu mai esti cu mine, nici nu stiu ce drum sa mai aleg amintirile vreau sa le sterg si astept un semn de ce nu vi cand eu te chem… "
Trec prin fata casei tale si as dori sa imi iesi in cale sa ma astepti ce mult as vrea cum ma asteptai candva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea ma opresc si oftez un pic si apoi plec dezamagit…TE IUBESC "
Iubirea e o tiranie dulce, caci cel ce iubeste-iubeste de bunavoie ! "
Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare.Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti?! dar cand frunzele se misca, sa stii doar ca TE IUBESC ! "
Daca vei sta pe ganduri si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti v-a raspunde: sa lupti, sa speri si sa iubesti… "
Se lasa din nou tacerea in lumea mea… aceasta liniste parca ma asurzeste, iar tot ce ma mai tine in viata e speranta ca intr-o zi imi vei sopti ca ma ma iubesti… as putea trai asa o vesnicie… ! "
Orice drum parcurs, e mai frumos in doi… "
Plecat in cautarea drumului spre inima ta… "
Nu plange sa s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat ! "
Daca sunt cu tine lacrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult… "
O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte… 1000 de ganduri in 2 cuvinte ! "
Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar ,ci prefera caracetru care este atat de rar

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva ,UIta'te la tine

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata!

Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . pentru.` mine mai existi oare?
regrete , lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri , si ai ingropat ziua de maine !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…
Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise
credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.
Lacrimile spala inima ce-i rana…
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
Am inv?at c? dureaz? ani s? câ?tigi încredere ?i doar câteva secunde s? o pierzi.
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
Nu merita sa plangi pentru nimeni!Iar cel care merita ,nu te va face sa plangi niciodata !
Am mai pierdut inca o clipa ,inca un an ,inca o viata degeaba... te-am pierdut pe tine!
Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Melodii triste : Dj Aligator - Close to you http://www.youtube.com/watch?v=IBOTK9VxqXI
http://www.youtube.com/watch?v=44xxVnlHGyg
http://www.youtube.com/watch?v=A1_J7KW7UF0
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
http://www.youtube.com/watch?v=eoPrXbnBr1Y
http://www.youtube.com/watch?v=syOX8j5rXqE&feature=related