| Ale123456 a întrebat:

Heii vreau sa slabesc 2 kg in cateva zile..sa zic asa la 'burta' ce ar trebui sa fac? Si cam ce ar trebui sa mananc? Funda la cel mai bun raspuns :* multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

2 kg in cateva zile, daca acele cateva zile sunt 5 sau 7 se poate cu ceva efort. Va trebui insa sa faci niste seturi de abdomene zilnic, sa mananci cat mai putina paine si grasimi si sa faci exercitii fitness care de asemenea solicita abdomenul - ridicarile de genunchi din picioare sau ridicarea picioarelor alternativ stand pe spate. Un exercitiu excelent pentru abdomenul inferior e sa stai pe spate sa te tii bine cu mainile de o bara si sa ridici ambele picioare simultan la 90 de grade. Abdomenele ar trebui sa fie minim 50 de cate trei ori pe zi sau mai multe daca poti.

Din pacate orice efort sustinut temporar poate slabi iar in momentul in care incetezi efortul kilogramele se pun aproape intotdeauna la loc. Programele care schimba metabolismul si duc la o slabire sau tonifiere musculara ce poate dura si pana la un an de la incetarea unui efort sustinut, dureaza cel putin 4 sau 6 luni. Si trebuie repetate la intervale regulate. de exemplu programe ce dureaza 6 luni cand e cald sau alternare pe luni pe tot parcursul anului pentru mentinere.

4 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Bună păi din păcate in2 zile nu poţi dar poţi de asemnea o săptămână întreagă să ţii dietă, adică in sesnul că
- mănânci toată sătămâna numai mâncare BIO!
Nu bei apă minerală, sucuri carbogazoase, şi cel putin ai putea măcar acele naturale.
Mănâncă de asemnea doar ciorbe de legume si salate, poţi mânca salate cu

Salată
Ingrediente
roşii
rodie - nu este obligatoriu
ceapă verde - cozi de ceapă
castravete
Mod de preparare
Tăiem toate legumele in bucăţi intr-un castron, iar apoi adaugam putin otet o jumatate de lingurita, ulei cam 3-4 linguriţe, şi apoi adăugăm sare.
Amestecam si apoi POFTA BUNĂ
Sau mai poţi încerca
http://www.retetecalamama.ro/retete-culinare/supe-ciorbe/supa-de-rosii.html
http://retete.acasa.ro/......73611.html
Pa, pa

| Ammizzu a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci seara sau seara sa mananci niste fructe. Asta nu inseamna sa mananci toate fructele din lume, o portocala si o banana poate si un mar ar fi bine.
Ca tot e frumos afara poti sa iesi sa alergi. Alearga incet o distanta mare si apoi incearca sa alergi si distatne mici cu toata viteza pe care o ai
Incearca sa faci abdomene acasa si genoflexiuni. Incepi cu 30 de secunde si sa maresti in fiecare cu cate 15 secunde in fiecare zi.

| AnaMica01 a răspuns:

Papa ce vrei tu dar sa nu aiba grasimi in exces, si fa cateba abdomene, alearga din nou abdomene si tot asa big grin

| IronicMAN a răspuns:

Ar trebui sa faci foamea.
Succes!