| AndruȘșca a întrebat:

Heii
Vreau si eu niste idei prentru o compunere cu titlul "Curaj". :d
Cat mai multee ideii love struck!
Fundaaa! happy

Răspuns Câştigător
| KoreaJapan a răspuns:

Nu iti voi spune mota mo. Dar iti spun ce ai putea face.
1. Sa incerci sa descri cuvantul intr-o multitudine de metafore.
2. Sa inventezi o intamplare ce are ca tema curajul. Da bine daca vei face ceva SF. Poate fi cu lorzi ai timpului (oameni ce calatoresc in timp),poate fi cu doua lumi diferite in care exista aceleasi personaje, insa opusul lor(adica de ex uh esti bun su timid geamanul tau al lumii celelalte este invers), ceva gen Naruto...
3. Povesteste un serial sau un film sau o carte cu aceasta tema. Ti-am fost de ajutor?