| Toxiiw a întrebat:

Hellou,

Vreau sa va spun o poveste.Va rog sa imi spuneti cum vii s-a parut.
fundita + Vot!

Totul incepe asa:

In orice poveste de dragoste.este vorba despre un baiat. si o fata.Baiatu era diferit fata de ceilalti fapt pentru care fetele il iubeau din cauza fizicului. dar baiatu nici nu vorbe cu fetele care se uitau la fizic pentru ca el considera ca sufletul e ceea ce conteaza fie din cauza sufletului pentru ca vorbele sale erau parca vinite din cer si vocea sa facea cuvintele sa sune intr-un anumit fel incat sa atinga inima oricarei persoane. Fata era o fata amabila, draguta si foarte incelegatoare. Cei 2 ajung sa fie foarte buni prieteni. dar baiatu se indragosteste de fata.pentru ca dintre toate fetele din lume ea era singura care nu il mintzea era sincera cu el si era singura persoana cu care nu sa certat niciodata. Pana acum este o poveste normala. dar situatia nu-i chiar asa si veti vedea de ce.
Intr-o zi baiatu o suna pe fata ca sa iasa impreuna, ba mai mult, era ziua in care vroia sa i zica ce simte si chiar era convins ca si ea simtzea la fel, dar la telefon, o surpriza apare.Baiatu o suna pe fata:
-Buna Madalina, ce faci? Vrei sa iesim astazi in parc? As vrea sa vorbim ceva.
-Scuze Alex, nu pot. Sunt cu prietenul.
Se aude o voce de baiat din spate:
-Vino iubi! Te astept!
Alex ramane blocat pentru cateva secunde.
-Alo!? Alo!? Mai esti?
-Da! mai sunt, spune baiatu. Pai e in regula. O lasam pe alta data Ne mai vedem.
-Pa Alex!
Dupa ce inchide telefonul, baiatu incepe sa planga. Suferea enorm dar nu renuntza si sa calmat. Dupa o vreme pentru ca la telefon o auzea razand si cat timp o stia fericita si el era fericit.Baiatul adoarme la un moment dat uitandu-se la luna ce stralucea foarte puternic in acea seara.
Dupa cateva saptamani. Madalina se hotareste sa vina in parc dar Alex cand soseste o vede plangand si se duce la ea in fuga si o sterge de lacrimi.

-Aoleu Madalina! Ce ai patit?! Ce s-a intamplat?
-Ma parasit Dan.Si deja este cu alta.
Alex o strange in bratze cat mai aproape de inima lui.
-Nici o grija.Nu te voi lasa singura.
Si ea il strange in bratze si se calmeaza in bratzele lui
Ceva vreme fata nu mai vrea sa fie cu nimeni, iar Alex nu poate sa i spuna ce simte, pentru ca asteapta momentu potrivit. El avea un dar, putea simti starea omului si putea sa simta cuvintele care il puteau atinge si de asemenea stia cand era momentu potrivit pana intr-o zi cand vorbisera sa se intalneasca ei doi in parc dar o alta surpriza apare. Un baiat era langa Madalina ce o tinea de mana.
-Buna Madalina! Ce faci?
-Buna Alex! Uite asta e iubitu meu Rares, Rares acestea e cel mai bun prieten al meu Alex. Mi-a fost mereu alaturi si imi este ca un frate.
Cei doi fac cunostintza dar Alex continua sa zambeasca desi ii venea sa planga. Madalina observa ca ochii lui erau stralucitori.
-Hey Alex! Uite ce ochi frumosi ai, zici ca ai lentile.
-Da, mersi sis.
De fapt nu era nici o lentila ci erau ochi lui plini de lacrimile pe care cu greu si le tinea.
-Sis, eu trebuie sa plec. Am o problema urgenta.
-Ok, bro! Mai vorbim.
Cum ajunge baiatu acasa incepe sa planga din nou si se intreaba intr-una "Cum am putut rata ocazia.cum?" pentru ca el o stia ca suferea mai tarziu ea il suna
-Hey Alex! Ce faci?
-Buna Mada. Pai uite bine pe aici.
-Ai rezolvat problema?
-Nu tocmai dar sper sa se rezolve de la sine. Problema era de fapt inima lui care simtea cum ii tipa de durere.
-A, ok! Pai te sun mai tarziu daca e.
-Nu, e ok pot vorbi.
-Bine. Ma bucur.
Auzind asta Alex zambeste.
-Apropo, Cum te-ai combinat cu Rares?
-Pai ne-am cunoscut.Si am inceput sa tin la el. Acum mi-a dat o sansa sa trec peste si suntem ompreuna.
-Ma bucur ca esti fericita.
-Si eu. Trebuie sa plec. Ma suna mama. Mai vorbim, pa bro.
-Ok sis! Pa.
Baiatu se calmeaza pentru ca o stie pe fata fericita.
Dar intr-o zi situatia se repeta.si fata iar sufera, iar in acea zi ei se intalnesc si vorbesc.
-Madalina, nu mai plange. Oricat de frumoase ar fi lacrimile tale de cristal, prefer zambetul tau ca un curcubeu.
-Dar nu pot.Mereu mi se intampla la fel.
-Madalina.
-Da?
Alex o strange in bratze.
-Te iubesc!
-Si eu bro.
Chiar daca Alex a putut sa zica ce simtzea, Madalina a continuat sa fie cu altcineva, iar Alex devenea din ce in ce mai terminat. Cand o vedea suferind suferea de 10 ori mai tare decat Madalina pentru ca nu putea face nimic sa o vada fericita pentru ca stia ca va suferi din nou orice ar face. El stia ca daca ar fi fost cu el, nu ar fi parasit-o niciodata ci ar fi fost impreuna pentru totdeauna deoarece o iubea. cea ce alti pot numi. dragoste adevarata. Madalina, se duce din baiat la baiat si suferea mereu pentru ca sa caute o persoana potrivita pentru ea sau sa o ajute sa treaca peste ranile sale. Dar ceea ce nu vedea ea era ca persoana care o cauta era chiar langa ea, dar nu il vedea. Dar alex nu renuntza, pentru ca el desi suferea era fericit cand o vedea zambind.Asta e ceea ce pot numi unii o dragoste imposibila. Dar este si ceea ce alti pot visa. o dragoste adevarata. Asta este inima unui om care are inima fiarta vesnic in flacarile iadului. Aceasta este.Inima.unui demon.

Sfarsit!@.@
PS:Nu exista dragoste fara suferinta
Nu esti niciodata singur, chiar daca pe persoana respectiva nu o vezi, ea exista.

Răspuns Câştigător
| Flowerz a răspuns:

Foarte frumoasa poveste!

2 răspunsuri:
| CrisssSh a răspuns:

...e foarte tarebig grin imi place mult:X Se aseamana u o strofa pe care o stiu eu: Love is when you shed tear and still love him, it`s when he ignores you and you still love him, it`s when he love another girl but you still smile and say "i`m happy for you" when all you really do is cryhappy

| OanixXx a răspuns:

love strucklove strucklove struck super povestea