| Forevăr a întrebat:

Hey happy
Ce inseamna "Like a boss" si pentru ce scop se foloste? big grin

P. S : Stiu ca pare o intrebare stupida, dar eu vreau sa aflu straight face

Multumesc.

Fundaaaaaaaaa!

4 răspunsuri:
| MissAvocado a răspuns:

Like a boss = ca un sef. asta ar insemna tradus dar aceasta expresie se refera ca ai facut ceva ca un profesionist.
exemplu : ti-am raspuns la intrebare like a boss, deci merit funda nu? big grinbig grinbig grinwinking mult noroc!

| MyhayTheArcher a răspuns:

Lab(like a boss) s-ar traduce precum un sef...inseamna ca ai facut o treaba buna! xD

| PutDenia a răspuns:

Inseamna ceva de genu '' ca un shef ''

| chupichups a răspuns:

Like a boss = precum un sef...sau chestii de genu.se foloseste in multe cazuri de discutii...de exemplu cand ii spui cuiva :,, You are like a boss'' inseamna,, Esti ca un sef''. ceva de jenu:faci pe seful, asa credstraight face
sper ca te-am ajutat:*