| Emilia23 a întrebat:

Hey, ce se da la teza in clasa a 5a?, la matematica? ca sa stiiu ce sa invete sora mea straight face ca eu am uitat ce ne dadea in clasa a 5a. la teza big grin

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

În clasa a-V-a se dă teză la Limba Română şi Matematică.

Baftă surorii tale!

| SimpluCosty a răspuns:

Semestru 1 tongueatrate perfecte,cuburi perfecte,puteri, compararea puterilor, ordinea operatiilor si rezolvarea problemerol. Funda?

| miki13 a răspuns:

Semestrul1-numere naturale,operatii cu numere naturale,puteri,multimi, fractii, divizibilitatea. Sper ca te-am ajutat.

| Emena a răspuns:

Din cate stiu, profesorii trebuie sa le spuna elevilor din ce le da teza.