| georgianadeea a întrebat:

Am o intrebare pentru cei cu imaginatie.Cum credeti ca ar fi o lume fara reguli?(dati niste exemple dar sa fie logice nu aiureli). Pentru raspunsurile cele mai bune dau

3 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Lume fara reguli = canibali

| VivaRoZ a răspuns:

Exat pe tema asta am avut eu de facut o compunere la romana...ar fi un dezastru

| BlueBird05 a răspuns:

Pai la inceput si eu am vrut o lume fara reguli, mi se parea interesat doar sa stai, sa te uiti la TV si sa nu mergi la scoala. Dar nu ar fi chiar asa de bine pentru ca toti criminalii si hotii ar avea dreptul sa faca tot ce le trece prin minte. Ai putea sa mergi pe strada si dintr-o data sa te trezesti impuscat de un talhar. De aceea daca nu ar fi reguli ar exista o lume mai rea ca acum. Chiar daca sunt reguli uni le incalca. Iti dai seama ce s-ar intampla daca ar fi legal sa spargi o casa, sa jefuiesti un magazin, sa ii ameninti pe toti cu pistolul. De aceea, chiar daca nu traim chiar asa de bine, e mult mai bine ca exista niste reguli!happy