| laurentiu173 a întrebat:

am o intrebare serioasa : e vorba despre parintii mei : mama sta cu mine acasa iar tata e plecat in deplasare la servici tot in perioade de 3 luni. tata il da lui mama 130 de lei pentru aproximativ o luna de zile, iar ea trebuie sa scoata si cartofii : mama l-a sunat pe tata si i-a spus daca vrea sa vina si maicasa sa ne ajute la cartofi si a zis ca nu poate pentru ca are 78 de ani ( eu am vazu-o acum max 3 zile cum a sarit un gard ca sa ii dea mancare la caini ) si na mama trebuie sa mai si : taie lemne cara lemnele in magazie si chestii de astea si mai are si grija de mine si de casa. acum mama nu prea mai are bani in casa si l-o sunat pe tata si i-a zis ca nu mai are bani si ca o scos cartofii si de astea, dar el i-a zis e o proasta si ca nu stiu ce. a apropo mi-a cumparat si caiete tot mama din aceia 130 de lei. ce pot sa fac in aceasta situatie ( mama nu crea sa divorteze pentru ca mama ei are probleme cu inima si nu vrea sa moara ) dar mama nutraieste o viata normala cum ar trebui sa traiasca un om normal. ce pot face in acest caz? ( cer seriozitate )

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tu nu poți face nimic. Dar au trecut 3 ani de atunci, ce s-a mai întâmplat.