| euu30 a întrebat:

Am si eu o mica problema, daca ati putea sa ma ajutati cu un mic sfat! Imi place de un baiat de varsta mea, dar el are prietena. Noi doi ne intelegem foarte bine si am aflat ca si el ma place si imi cere mereu sa ne intalnim si chiar daca nu imi place ceea ce fac, ca ma bag intre el si prietena lui, nu pot sa-l refuz, deoarece imi place mult de el :-s! El se comporta foarte frumos cu mine, dar imi e frica sa nu ma minta cu tot ce zice sad! Ma puteti ajuta cu un sfat? sad Dau funda :*!

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Bună!
Nu te minţi singură. Are prietenă! Sunt doar nişte iluzii. Probabil ştie că ţii la el şi vrea să te facă să te simţi bine, să nu suferi. Cel mai bine este să păstrezi legătura cu acest băiat doar ca amică şi să nu te bagi peste relaţia care o are. Îmi este greu să cred că ar simţi ceva pentru tine mai deosebit când deja are pe cineva lângă el. Aşa că... abandonează! Nu fi dezamăgită...
Trebuie să treci şi peste asta! Succes.

2 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Ce iti spune inima, vis-a-vis de situatie? Asta, ca iti e frica sa nu te minta pe tine, am inteles. Sa o minta pe ea, ca e pe locul intai. Dar fata de ea?

| EvelynneMorgoth999 a răspuns:

Pai nu-ti fa iluzii.El te place. Poate pe ea o iubeste.E o diferenta foarte mare intre astea. Poate ca ii esti draga si se comporta frumos cu tine si crezi ca ar lasa-o pentru tine cand de fapt nu-i asa.Chiar daca ai o prietena/prieten nu inseamna ca nu ai voie sa nu te mai uiti la altcineva dar unii stiu ca sarind peste toate astea... exista o persoana care o/il iubeste cu adevarat.Asa ca eu zic sa-i lasi in pace sa-si vada de viata lor si sa stai linistita ca o a vina si pentru tine cineva. Daca vrei prieten..ASTEAPTA.Daca te grabesti si cauti nu vei avea niciodata ceva bun, daca astepti o sa fii fericita.