| DoriKat a întrebat:

Ce puteti spune in legatura cu citatul urmator?

"Razi, si lumea va rade cu tine. Plangi si vei plange singur!"

Răspuns Câştigător
| AnneSiAtat a răspuns:

Bună wave.
se referă la falsitate.o dată ce tu râzi, atragi mai multe persoane în jurul tău, care sunt dornice să râdă o dată cu tine, pentru că este simplu și le iese și lor ceva din asta, adică se simt amuzați restul zilei. dar dacă plângi, vei plânge singur, din simplul motiv că este prea greu ca ceilalți să-ți dea sfaturi sau o îmbrățișare, pentru că doar ție îți iese ceva din asta.
este un citat care te duce ușor spre negativism. o dată ce îți găsești un prieten adevărat, nu se va mai întâmpla. se găsește totuși mai greu.

4 răspunsuri:
| Albnegru10 a răspuns:

La bine toti iti sunt alaturi in schimb la greu vei ramane singur.

| ValentinnaV a răspuns:

Oamenii sunt genetic structurati sa se schimbe..sa isi schimbe sentimentele in functie de situatie..razi si in cele mai multe cazuri lumea dupa va rade de tine nu cu tine..noi ne alegem "prietenii" si oamenii care ne stau alaturi. daca e cineva de vina pentru falsitatea lor nu putem sti dar faptul ca falsitatea lor se rasfrange asupra noastra asta ne-am ales-o noi..Noi ne alegem prietenii si daca sunt falsi si tradatori asta trebuia sa ne dam seama de la inceput..Nimeni nu e obligat sa ne stea alaturi sau sa ne planga de mila dar oamenii care tin la tine si pe care i-ai ales bine vor sta langa tine indiferent daca le ceri sau nu :*

| chyccorita a răspuns:

Pai toti sunt langa tine cand iti este bine si ai de toate, iar cand nu mai ai nimic si dai de greu toti fug in toate partile si se fac ca nu te cunosc...

| SKuLL909 a răspuns:

Pur si simplu, cand tie bine ai o gramada de prieteni, iar cand tie rau nu mai ai pe nimeni