| Hollocause a întrebat:

Heyy TPU Ce inseamna "Sfideaza gravitatia"? Scuzati categoria...Nu stiam la ce sa o pun sad Funda.

4 răspunsuri:
| elyfel a răspuns:

Ignora legile fizicii.Simplu:nu este atras de gravitatie

| Alishia a răspuns:

Sfideaza gravitatia, pai gravitatia e forta care tine obiectele pe Pamant ca sa nu plece in spatiu, de aia avioanele sau navele au nevoie de o forta foarte mare sa decoleze.Acum "sfideaza gravitatia"adica nu indeplineste aceste conditii, nu este afectat de gravitatie.

| gabytzu707 a răspuns:

,,Sfideaza gravitatia'' inseamna un corp care nu este atras de pamant, mai precis de forta gravitationala a pamantului.

| ExistentialStuff a răspuns:

Impotriva gravitatiei.Cel mai simplu. Vrei si sensul cuvantului,, impotriva''?