| CarinaVonPhetamine a întrebat:

Heyyz...

Pai?

Ma cert cu mama in continuare. Nu suporta ca ma tai cu lama. adica ma taiam. uneori mai am nevoia sa ma tai. Dar nu potsad. Mama ma tachineaza sa invat, ca sa ajung la liceuu bunn rolling eyes. Dar tot mereu ma cert cu ea.De fiecare data cand stau la calculator trebuie ea motz sa vina sa vada cu cine vorbesc.Nu stie de intimitate.um sa o fac sa inteleaga sa ma lase in pace.in voia mea? IN intimitate.Sa fac APROAPE, deci aproape ce vreau.Sugestii?

Răspuns Câştigător
| Vanyum a răspuns:

Da o sugestie simpla, ia-l ca pe un sfat sau ca pe ce vrei, eu zic ca ar trebui sa te gandesti asa un pic la viitor si sa incerci sa iti aduni ultimele urme de luciditate si sa te gandesti ce vrei de fapt de la viata? Sa stai in fata calculatorului si sa te tai cu lama sau sa duci o viata modesta, uneori cu griji alteori cu nevoi, uneori cu fericiri, alteori cu rele, probabil esti inca la o varsta la care nu constientizezi ca ceea ce faci este ireversibil, nu o lua in nume de rau...defapt ia-o cum vrei happy

1 răspuns:
| PetreConstanta a răspuns:

Ce o sa mai o cauti tu pe mama ta cd o sa-ti iasa figurile din cap Intimitate la varsta ta De ce te tai cu lama te simti mai bine asa Sfatul meu lasa lama si nu mai te taia ca nu impresionezi pe nimeni doar ca tu ai sa ramai cu niste semne pe viata Viata este prea frumoasa Nu-ti bate joc de ea Ascult-o pe mama si invata ca daca te tai cu lama de acum nu ai unde sa ajungi decat unde este mai rau Iubeste-ti mama ca tare ai sa plangi si lasa prostiile Ce faci tu nu se mai poarta cam de mult Ai cam ramas in urma