| Andynel a întrebat:

Hitler putea sa fie considerat psihopat?

5 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

A fost manipulat de medicul lui. Posibil prin hipnoza. (Că sa vezi și să mai ai încredere în medici). Am citit în revista Magazin Istoric în urmă cu mulți ani.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,nu avea deloc trasaturile unui psihopat.
In schimb cred ca ar putea fi incadrat la tulburare obsesiv-compulsiva pentru ca avea multe obsesii nesanatoase.

| AdioTPU a răspuns:

Avea trăsături psihopate și narcisiste dar nu suntem noi în măsură să punem diagnostice.

| 4evergentleman a răspuns:

Paranoic

| paulneamtu a răspuns:

Nu. Hitler a fost un erou. Daca gestiona mai bine actiunile militare si castiga lumea ar fi fost un loc mult mai bun.