| lo a întrebat:

Http://www.lyrica-rosalyn.blogspot.com/
Cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Bună lo,
Îmi place semnificaţia numelui Lorena, chiar nu ştiam în mare parte aceste lucruri. Mi-a plăcut fraza aceasta: Casa de Lorraine familie din ducatul de Lorena, situat în nordul Franţei din secolul al XI-lea până în 1740. Claude Lorrain, născut în Marele de Lorraine în 1600, remarcabil peisagist clasic al secolului al XVII-lea. Maria Cristina de Habsburg-Lorraine, Queen Regent, soţia regelui Alfonso al XII-lea al Spaniei. Este extrem de interesantă. Mi-a plăcut şi: Sunt Roman...¿si sunt mandru!? Şi acele invenţii importante de la sfârşit, ne arată că avem de ce să fim mândri, oricum ar fi această ţară. Bani,Bani,Bani. Sunt lucruri foarte importante în ce ai scris în acest 'capitol'. Fără bani nu poţi face nimic mai nou, nu ai respect din partea unor oameni.(mai sunt şi cei cu şapte ani de-acasă.) Iar să fi cinstit e mare lucru în lumea aceasta că, cam cu nimic nu te alegi. Dar mai sunt oameni care apreciază omul cinstit. Fiinte mitice, legendare, ciudate... Mi-a plăcut cel mai mult, ai povestit despre fiecare fiinţă mitică în parte. Despre Iele chiar nu ştiam, mulţumesc anticipat că m-ai informat. Trebuie să avem grijă cu ele. laughing
Şi capitolul 'Prima Femeie', mi-a plăcut foarte mult. Am aflat informaţii noi, nu ştiam despre toate acestea.

Bravo şi baftă în continuare la scris!
Mi-a plăcut foarte mult acest blog, îs multe informaţii utile şi interesante.
Să nu te laşi de scris, este păcat.
O zi splendidă tuturor, vă urează xGrapheex.

1 răspuns:
| AdaAndreeaAda a răspuns:

Imi place, mai ales articolul cu "Fiinte mitice, legendare, ciudate".
BIG LIKEbig grin