| visdevara a întrebat:

Iarba este un drog? Majoritatea spun ca DA. Alchoolul este un drog? Toti zic ca nu. La tv ca pe alt undeva nu poti sa auzi atat de multe despre toate colturile romaniei si in afara ati auzit pe undeva mai multe crime si violuri si jafuri facute de un indivit sau mai multi care erau sub influenta MARIJUANEI si repet marijuanei nu a ETNOBOTANICELOR. Care este parerea voastra de romani care aveti multe idei preconcepute? as vrea putin sa discut cu voi astept raspunsurile voastre.

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Atât iarba cât și alcoolul sunt droguri.
Însă, iarba e mai greu de urmărit și de accizat pentru stat - pe cale de consecință o sursă mică de venit. Așa că, iarba rămâne ilegală. Simplu.
Personal aș legaliza toate drogurile. E treaba indivizilor ce bagă în organism.

Salut.

| negru30 a răspuns:

In viata ta sa nici nu te gandesti la ele - dar sa mai si consumi - mai bine te faci manga - te doare capul 3 zile si spui ca mori - dar dupa 3 zile iti revii si esti tot tu - din partea mea sa se duca pe pustiu ca mult rau fac la oameni