| anonim_4396 a întrebat:

Idei de handmade care să nu necesite prea mult material?

2 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salut!

Eu mi-am cumparat recent un aparat de pirogravat care a costat vreo 10€ si m-am apucat sa fac diverse modele pe placute de lemn, curele din piele, dopuri din pluta. Poti sa faci chestii chiar faine, mai ales ca vine la pachet cu diverse capete si forme.

Succes!

| AlexCristi97 a răspuns:

Depinde si ce vrei sa faci... YouTube-ul si tot internetul e prin de chestii care sa te ajute, pe pinterest gasesti o gramada de idei super.
Ce am facut eu "handmade" au fost bratari, chestii pictate prin casa (mese, scaune) si multe tricouri si materiale vopsite (modele sunt o gramada, culorile sunt ieftine)