| drbear a întrebat:

Iisus sau Mos Craciun? Va propun o dezbatere cu ajutorul acestui articol de blog : http://suciucristian.blogspot.com/2009/12/iisus-sau-mos- craciun.html

Răspuns Câştigător
| Dan a răspuns:

Bine spus, lumea de azi nu mai crede in adevarata sarbatoare, nasterea pruncului Isus ci in Mos Craciun, ce sa zic de unii tineri care se cred mai inteligenti decat Dumnezeu.

4 răspunsuri:
| Slavic a răspuns:

Isus evident

| Andreeagen a răspuns:

Copii au nevoie de bucurie au nevoie de magie si se bucura asa de mult cand primesc ceva fie si o acadea. De aceea parintii prefera sa le ofere cadouri prin Mos Craciun pentru ca asta le aduce lor bucurie iar orice aprinte ar da orice sa isi vada copilul fericit in plus. acei copii nu cred ca au puterea de a intelege foarte multe lucruri despre Iisus.
Majoritatea oameniilor nu practica religia pe care o au sunt nepracticanti ei bine atunci. cum sa isi mai invete copii de Iisus daca ei merg la biserica odata pe an nici atunci?

Iar eu iti vorbesc din postura unei persoane nepracticante care nu are copiihappy

Sarbatori fericite!

| Andreeagen a răspuns:

E mult mai comercial Mosu...

| drbear explică:

Nu e vorba de a practica... O biblie poti lua de oriunde. E vorba sa inveti copilul despre iisus, despre jertfa lui...nu sa il inveti sa mearga la biserica de 10 ori pe saptamana. Aici era vorba despre adevarata insemnatatea a Craciunului. Nu Mos Craciun. Dar companiile producatoare de parfumuri, jucarii, etc. Il prefera pe asta happy