| anna_7069 a întrebat:

Il iubesc. El intra pe mess dar nu ma baga in seama. La telefon acum ceva timp, dupa ce ne-am certat nu-mi raspundea si de atunci nu am mai incercat nici eu sa vorbesc cu el... ce sa fac? sa incerc sa vorbesc cu el, sau sa las timpul sa decida?straight face helpp pls sad

10 răspunsuri:
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Buna. Ar trebuii sa incerci sa vb cu el sa-ti spuna macar motivul pentru care nu vrea sa mai vb cu tine, asa vei fi si tu mai impacata...sau poate vei reusi sa repari graseala daca nu este una atat de mare.
iar a doua varianta ar fi sa lasi "timpul sa decida "asa cum ai zis si tu...tot o data iti vei da seama si daca simte ceva pentru tine... daca nu ai facut ceva atat de grav incat sa-i fi ranit orgoliul de barbat si mai ales daca tine la tine se va intoarce singur inapoi. iar daca va fi pur si simplu nepasator si in continuare te va evita este clar ca nu simte nimic pentru tine...in acest caz spre binele tau ar trebui sa te resemnezi si sa incerci sa-l uiti! VIATA MERGE INAINTE! iar pamantul este plin de barbati...winking printre care ar putea fi si cel care te merita cu adevarat, si te va face fericita!

ps. Ai grija de tine! :*

| ing. a răspuns:

Deci.in primul rand nu mai fi atat de insistenta.In al doilea rand, intreaba-l daca te mai iubeste si daca mai vrea sa mai continuati relatia. Spune-i ca il iubesti si ca te doare faptul ca te evita. Daca ramane indiferent si nu ii mai pasa de tine, eu zic ca s-a cam terminat.

| flower a răspuns:

Nu lasa timpul sa decida! Sti cum se spune"timpul vindeca ranile" dar in acelasi timp"ochii care nu se vad se uita"!
Intr-advar nu trebuie sa fi insistenta pentru ca, daca v-ati certat din cauza ta iar el este sup pe tine mai rau il atati sa te ignore! Insa, tu spui ca de ceva timp nu l-ai mai cautat iar el nici atat. Eu daca as fi in locul tau as risca si as incerca sa deschid inca o data subiectul ''noi''. Nu mai fa referire la ce s-a intamplat, pur si simplu fa-ti o intrare ca si cum acum vb pentru prima data cu el. Stii tu, vb cu el despre chestii care sti ca iar face placere,,, incepe un cu un subiect care nu tine neaparat de legatura dintre voi,, pari si tu putin indiferenta chiar daca mori de dorul lui. Daca mai tine cat de putin la tine il va uimi detasarea ta. Oricum vrei sa abordezi problema, fa-o dar fara disperare! Mult succeshappy *-*

| liz23 a răspuns:

Depinde de motivul pentru care v-ati certat.Orgoliul poate provoca multe probleme intr-o relatie. E bine sa lasi de la tine, dar intotdeauna cu limita, sa stii cand sa o faci, altfel il vei obisnui asa. Poti incerca sa vorbesti cu el, dar nu insista foarte mult. Daca tot va respinge conversatia cu tine, va trebui sa renunti.Partea cu renuntatu este cea mai grea dar o relatie merge cu doua persoane, daca el abandoneaza tot, vei lupta singura...si dezamagirea va fi pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel sunt si eu...in aceeasi dilemasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai incearca si contacteaza-l prin prieteni de-ai lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa lasi tmpul sa decida

| alexandra_6514 a răspuns:

E dureros ce simti si nu te poate intelege decat cineva care a trecut prin asa ceva, dar mai devreme sau mai tarziu cu toti vom trece prin asta chiar daca unii nu te inteleg la acest moment greu.Si eu am trecut si inca trec prin asa ceva, am apucat sa l si intreb daca ma iubeste si de ce ma evita si mi a spus ca ma iubeste dar e foarte orgolios si sincer nu cred ca stie ce vrea astfel de om sau a vazut ca ti la el si se joaca cu tine.Parerea mea e sa ti schimbi total atitudinea fata de el si sa ti impui o perioada de 4 luni sa nu l suni sa nu i mai dai nimic scris si chiar daca te baga el in seama sa nu i scrii nimic.Fii puternica ambitioneaza te si astepata rezultatul daca nu zice nimic atunci inseamna ca nu te merita ca nu era pentru tine.Bafta!

| IOana_9560 a răspuns:

Dwa... ce sa-ti zic anna happy?
stiu cum e straight face uite si eu am avut o relatie de 9 luni...si dintr`o data sa sf straight face...thinking
si in ziua de azi mi-e greu sa vad k nu imi mai da nici un semn de viata.incearca sa lasi timpul sa hotarasca straight face.
straight face
in viata totu`l e greu sad
.
straight face
dar ai sa vz k cu timpul il uiti;(

| madutzamada a răspuns:

Asa patesc si eusadma evita si imi spune ca ma iubestesadda ma amageste mereucrying
nu stiu ce sa zic, cred ca barbatii sunt mai reci, sau noi fetele prea insistentecrying