| Mangoo a întrebat:

Imi explicati sh mie cum sta treaba cu fundele sh cu punctele va rog... :*

Răspuns Câştigător
| denisacosmina98 a răspuns:

Trebuie să răspunzi la întrebări cu sfaturi utile, răspunsuri date din inimă. Dacă vei face aşa, poate vei primi o fundiţă. Acea fundiţă îţi aduce încă 100 de puncte, mai ales dacă este primită pentru un răspuns care o merită.
Punctele le faci în primi rând răspunzând la întrebări; primind voturi folositor, amuzant, inteligent; primind fundiţe. Dar primeşti puncte şi pentru vizualizările profilului tău.
Cu cât faci mai multe puncte, cu atât scazi în Rank, ceea ce este bine pentru că dovedeşti că eşti un utilizator activ al comunităţii.
Iar dacă răspunsurile sunt cu adevărat folositoare pentru cel ce are nevoie de ajutor, atunci ai şanse să devii Expert TPU.
Dar după părerea mea, nu este nici o diferenă între a fi Expert şi a nu fi, şi între a avea un Rank mic şi unul mare.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
In primul rand citeste "Intrebari frecvente" http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente. Aici vei gasi majoritatea raspunsurilor. Iar daca vei mai avea nelamuriri, poti sa ne adresezi oricand o intrebare (publica sau in privat).
Succes! Numai bine!

| Agradável a răspuns:

Cu cat ai mai multe funde, raspunsuri si voturi date de useri la raspunsurile tale ( inteligent, folositor ) ai mai multe puncte, daca ai mai multe puncte avansezi in rank tongue

Sper ca ti-am fost de folos tongue O zi buna! tongue

| LucianGabriel a răspuns:

Aici ai ce-l mai explicat http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente