| Larysa13 a întrebat:

Îmi puteţi spune ce inseamnă P. S? Fundiţă

Răspuns Câştigător
| aly a răspuns:

Post scriptum, adica "dupa ceea ce a fost scris".

5 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

PS=post scriptum. Dupa ce ai terminat de scris o scrisoare sau un bilet si ti-ai adus aminte ca ai omis ceva, scrii in josul paginii dupa PS ceea ce ai uitat, sau o intarire a ceea ce ai scris.

| forever4you a răspuns:

P.S inseamna un amanunt, inca cevahappy

Sper ca te-am ajutat!

| Lala a răspuns:

P.S. inseamna "Post Scriptum", in latina inseamna "dupa scris".

| Wonderland a răspuns:

Post scriptum si se pune dupa toate formulele de incheiere atunci cand mai ai de adaugat ceva pe langa tot ce ai scris

| EuDuDa a răspuns:

Post Scriptum dar pentru tine sfatul meu e sa cumperi un dictionar sau mai usor sa nu iti mai bati capul cu asta pot sa-ti moara neuroniiwinking