| MarrySweet a întrebat:

Imi puteti spune niste porecle pentru numele Adriana?

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Adriana -> Adry, Adre, Adra, Rina, Riana, Dri, Dria, Andrina, Adrina, Ada.

ADRIANA / ADRIAN - Numele este folosit in Anglia si Germania si este sursa lui Hadrianus, un nume masculin de origine latina. Numele inseamna "Unul din orasele Adria, din nordul Italiei".

Pa, pa.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Didi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Driana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cacata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adriancik

| Zipyღ a răspuns:

Pai, dupa parerea mea, o porecla se da dupa comportamentul si stilul persoanei...sigur poti sa-ti gasesti o porecla daca iti gasesti si o calitate
de exemplu eu. am porecla Zipy ce vine de la zapacita, pentru ca sunt zapacitatongue