| Nico_9876 a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce sa fac sa mai slabesc putin? Sunt doar putin plinuta, dar as vrea sa mai slabesc.Imi puteti zice ce sa mananc, cat.si poate niste sfaturi.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alimente sărace în calorii, fructe și legume proaspete, carne slabă de pui-vită-pește-curcan (fript-fiert-înăbușit în ulei de măsline), brânzeturi și lactate degresate, ciocolată amăruie (1-2 cubulețe/săptămână), zahăr brun din trestie de zahăr, miere naturală de albine, ceaiuri depurative (soc, păpădie, traista ciobanului, sunătoare, verde, etc.), pâine și cereale integrale, ouă, mezeluri ușoare, paste și orez integral, sucuri naturale făcute în casă (fresh, nu sirop) etc. și multă mișcare (înot, dans, mișcare în aer liber, ciclism, atletism, orice).
Este exclus fast-food-ul, chipsurile, conservele de orice fel, grăsimile grele, tocături, alcool, băuturi acidulate (în mod deosebit cele negre), dulciuri, etc.
Programul meselor le faci singură, nu mai mănânci după ora 18. 00 h, cel mult mai poți consuma un măr sau un iaurt degresat.
Pa, pa.