| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp ar fi normal sa se incarce o baterie de telefon 100%? Dar sa se descarce?

4 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

"In cat timp ar fi normal sa se incarce o baterie de telefon 100%?" - Pai depinde de capacitatea bateriei si forta cu care incarcatorul alimenteaza bateria.
"Dar sa se descarce?" - Pai depinde de capacitatea bateriei, de specificatiile hardware si software ale telefonului (cu cat e mai nou si performant cu atat are piese mai mici care consuma mai putin si un software care consuma mai putin in fundal), de procesele care ruleaza in telefon si de ceea ce faci tu pe telefon (adica ce aplicatii rulezi pe el).

| IgnatVictor a răspuns:

Bateriile sunt diferite. Nu toate se încarcă la fel (decât dacă sunt același model, evident). Deci răspunsul variază în funcție de bateria pe care o ai.

| CassiusAlexander a răspuns:

Păi există baterii de 1200mAh și există baterii de 4000, sau chiar 10000mAh. La fel cum și încărcătoarele unele sunt normale, altele "fast charging" altele wireless. Deci nu se poate da un răspuns la întrebarea asta.

| alexandradlr a răspuns:

La modelele noi de telefoane se incarca si intr-o ora sau două.