| ItIsAlright a întrebat:

In cazul vostru ce primeaza : ceea ce spune ratiunea sau ceea ce spune inima?

Răspuns Câştigător
| schmoll a răspuns:

Ratiunea defineste o anumita judecata, o gandire logica, dar daca vrei sa reusesti in viata, da inima, s-a dovedit ca inima are 45 de neuroni, si legea rezonantei si cererile tale asupra unor lucruri se implinesc doar daca iti transpui ratiunea in inima, pa pahappy

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Rațiunea.

| zurick a răspuns:

Eu nu sunt o fire prea rationala, fac doar ce-mi spune inima.

| sublime89 a răspuns:

Trebuie sa fie un echilibru intre ele. Dar inclin mai mult spre ratiune totusi.

| david1234567890 a răspuns:

Cea ce spune inima în cazul meu.

| Lance a răspuns:

Pentru mine e o cursa inegala intre cele doua. De cele mai multe ori imi urmez inima, si daca rezultatul e mai putin decat optim, invat la capitolul ratiune si logistica.

Astea fiind zise, am avut o perioada foarte prudenta, guvernata de ratiune si aia nu e viata, indiferent de corectitudine. iar atingerea unui echilibru e mai usor de zis decat de realizat.

| HappyLittleBoozer a răspuns:

Nu faci o alegere pentru ca asa ti-a dictat inima; subconstientul tau vrea sa creada asta, insa creierul e cel care domina tot ceea ce faci.