| 0x0BiSkUiTzEiCuLaPtik0x0 a întrebat:

In clasa am o fata care ma uraste... Ei bine... Si eu o urasc dar am incercat sa ma imprietenesc cu ea, de cinci ani (sunt in clasa a IV-a) de la gradinita.
Ma ajutati? Imi dati sfaturi cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| MyRuXzZzA a răspuns:

Buna!
Nu cred ca se poate numi "ura" la varsta aceasta. Nici la varsta mea nu se poate numi "ura" si am 14 anihee hee. Este mai mult o antipatie. Vorbeste cu ea, incearca sa faci lucruri care face si ea sa te joci diferite jocuri si sa va amuzati impreuna. Sper sa mearga, si sper ca te-am ajutat.

Pa-pa! wavekiss

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce tii neaparat sa ai o prietena pe care o "urasti" si care te uraste? In fond, colegi, ai o clasa intreaga; prieteni, doar cativa. Unde scrie ca trebuie sa fii prietena cu absolut toata lumea?
Prietenii ti-i alegi singura. Colegii, nu.
Ia pune tu manuta pe un dictionar si cauta definitia prieteniei.

| raisa1993maria a răspuns:

Pai ce aveti unul cu altul? imprieteniti-va, jucati-va, incearca sa porti o discutie cu ea si fa-o sa inteleaga ca sunteti copii si nu e bine sa purtati ura