| Ioana442 a întrebat:

In clasa pe nume Diana care a fost cu mine si in clasele primare, in clasele primare nu ne suportam dar la gimnaziu n-am apropiat pentru ca era singura feta pe care o stiam pana in primul semestru eram foarte apropiate dar imediat cum o fata cu care eu eram buna prietena s-a apropiat de ea si ea o facea proastra inainte dar acum sunt prietene si eu am ramas singura sunt prietena cu toat ferele si baietii din clasa dra ele srau intr-un cer in care mereu vorbesc cu mai multi etc. ey stau cu o fata dar e super plictisitor nu avem ce sa ne spunem si asa e cu toate fetele din clasa si nu stiu ce sa fac. m-am schimbat o gramada din cauza dianei m-a tras in capcana ei ea mereu ii facea prosti pe toti si ma facea si pe mine sa ii fac nu stii de ce, toti se suparau pe mine. in clasele primare a facut la fel si mi-a luat 2 ani sa imi gasesc o prietena. mi-am si dorit de curand sa nu fi intrat la scoala asta P:S scoala la care sunt eu e singura din judet in care se da admitere la gimnaziu si e cea mai buna scoala eu am intrat a 4-a si ea nici macra nu a intrat de fapt a intrat fratele ei geaman si e o regula prin care intra amandoi ce pot sa fac, ma dispera nici macar nu imi raspunde la mesaje, mi-am facut prietene in clasa paralela dar tot ea a venit si lea intors impotriva mea am fost mereu draguta cu ea si acum... ce sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți doar să le dai drecu?
Vezi-ți de treburile tale.
Nu ai nevoie de curbve.
În plus, nu poți forța pe cineva să îți fie prieten.