| sorin1234567 a întrebat:

In Elveția poti trai toata viata vorbind limba franceza?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In Elveția se vorbeste mai multe limbi depinde unde locuiesti, daca in regiunea aia se vorbeste Franceza desigur ca da

Limbi oficiale germana, franceza, italiana, retoromana

https://ro.wikipedia.org/wiki/Elve%C8%9Bia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te gandesti ca exista surdo-muti (chiar si in Elvetia), care isi traiesc toata viata, fara sa vorbeasca vreo limba? thinking
Nu cred ca exista vreo tara cu pedeapsa capitala pentru vorbit franceza sau alta limba. Sau pentru ca nu vorbesti vreo limba impusa de ei.

| oglindasultanului a răspuns:

Inveti si altele acolo, dar depinde de zona in care traiesti si de ce ai nevoie de la celelalte.