| daniel10vasilca a întrebat:

In legatura cu un Software:Convert xto dvd v.4. Am facut un film in format dvd cu acest program si am pus si subtitrarea.Mergea bine subtitrarea pe calculator, cand am pus-o(am deschis cu gom player filmul si am introdus subtitrarea). Dar dupa ce am terminat dvd-ul, l-am pus la televizor si subtitrarea mergea cu 5 secunde inaintea imaginii. Ce trebuie sa fac? Exista vreo setare in program pentru a face ca subtitrarea sa mearga corect? Funda.

1 răspuns:
| azetyx a răspuns:

Cand il faci incearca sa deschizi si cu vlc. dar de ce vrei sa il faci in format dvd cand dvdplayer-ul citeste si divx-uri sau xvid-uri? detalii pls. sau mesj la azetyx pe TPU.