| anonim_4396 a întrebat:

In momentul cand realizati ca faceti o mare greseala fara sa va dati seama, pe moment cum reactionati? Cum incercati sa remediati situatia?

Răspuns Câştigător
| Sebby_6032 a răspuns:

Usor, cu calm, fara sa te agiti te gandesti in ce privinta ai gresit, cauti o solutie si nu uita ca timpul le rezolva pe toate.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu prea am curaj sa cer iertare.Prefer sa las timpul sa treaca.Si de cele mai multe ori am pierdut oameni cu adevarat minunati.
Nu stiu de ce imi e atat de greu sa spun "iarta-ma"sad

| Bacemi a răspuns:

Atunci cand fac o greseala ori ma duc la persoana careia i-am gresit si imi cer iertare sincer, vorbind din suflet ori daca am gresit intr-o situatie incerc sa rezolv si sa repar ce am facut. Depinde si de greseala. Oricum, atunci cand gresesc nu fug de consecinte. Daca am facut o greseala, imi asum responsabilitatea.

| Malvina24 a răspuns:

Imi cer iertare, sau incerc cumva s-o remediez(greseli face orice om, e omenesc sa gresim, insa nu pot spune''am omorat un om, hai sa repar greseala! nu ai cum! omul nu invie!''Gresala se repara dar nu fata de acel om! Greselile minore se iarta, dar sufletul e bun uita tot! De ex eu ii iert pe toti de pe TPU care au fost rai cu mine! o zi frumoasa!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde de situatia respectiva.

| juniper a răspuns:

Raman nemiscata pentru o clipa gandindu-ma unde am gresit si apoi incerc sa o rezolv.

| eveline a răspuns:

Niciodata nu remediez situatia imediat, ar fi cel mai absurd lucru.Intai las sa se linisteasca apele o zi doua iar apoi discut cu persoana respectiva fara sa mai fin nervoase.cred ca asa e cel mai bine

| Black a răspuns:

Pai in primul rand te opresti din a o face... iar in al 2-lea rand fiecare greseala are rezolvari diferite... nu poti rezolva toate tipurile de probleme/greseli cu o singura solutie happy

P. S. poti incerca cu fuga laughing

| clauclau_6191 a răspuns:

Nu faci nimic, treci peste

| Bibiii_7939 a răspuns:

Păi prima data ma gandesc, apoi o rezolv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu in momentul in care realizez ca fac o greseala, in primul rand analizez situatia cu multa rabdare. Daca e o greseala minora o rezolv imediat, daca gresesc cuiva imi cer iertare(intotdeauna am lasat mult de la mine asa sunt eu...), insa cand e o sit dificila imi trebuie mult curaj pentru a putea lamuri situatia(si la cat sunt eu de curajoasa...hee hee )si caut o solutie de remediere a situatiei si de impacare pentru a putea fi cu sufletul impacat.Si bineinteles am nevoie de timp si rabdare pentru a trece peste consecintele greselii(daca e dificila).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca eu simt ca gresesc, ma opresc, stau pe,, loc"cum se zice, si ma intreb ce e gresit in actiunile mele, cum remediez? Incerc sa aflu cu ce am gresit, si unde nu-mi dau seama, intreb pe cei din jur, intotdeauna cei de,, pe margine"vad mai bine situatia, e mult mai usor sa vezi greselile altora decat pe ale tale!

| EusicutineegalNOI a răspuns:

Nu incerc sa o remediezbatting eyelashes sunt prea incapatanata si nu imi place sa recunosc sau sa imi asum o greseala, dar cand sunt singura imi zic:"Doamne proasta sunt!"