| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

În ultima vreme, au dispărut mai multe adolescente, parcă mai multe de la dispariția Alexandrei și Luizei...
Ce părere aveți? Doar mie mi se „pare"?

15 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Și înainte au dispărut, deși mass-media nu a pus accent atât de mult, precum acum. Multe știri nici nu sunt publicate ori declarate, se mușamalizează. Banul vorbește și are putere pentru ascunderea informațiilor.

| Drimmero a răspuns:

Stai linistita ca dispar in fiecare an poate sute din intreaga lume,, dar nu sunt mediatizate toate cazurile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce... spirit de observatie ai. Da asa e.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ti se pare.

| Andreeush a răspuns:

Și înainte dispăreau doar că înainte nu se panica nimeni.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil ti se pare.
De cand cu celebrele disparitii, cazurile de disparitie sunt mult mai mediatizate, de aici si aceasta "problema".

| Donsavas a răspuns:

Adolescenți dispar periodic, unii se intorc altii nu.

| Dismally a răspuns:

Ti se pare din pacate. Au disparut si inainte, vor disparea si pe viitor. Acum sunt doar mediatizate cazurile.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Asa vrea Dumnezeu.

| StrongHeart a răspuns:

Da,pai cam asta se arata,crime,talharii,violuri,numai asta se arata la stiri ca sa te tina intr-o stare proasta sa urasti tot ce vezi in jur,cand de fapt viata e frumoasa si merita traita si se intampla atatea lucruri bune care nu se arata,mai degraba arata un viol sau o crima decat un om care salveaza alt om de la moarte, asta e lumea in care traim, de asta incerc sa ignor tot ce-i in jurul meu si sa ma concentrez pe ce conteaza adica dragoste, dragoste pentru tine si cei din jur si pentru viata in sine.
Traim intr-o lume nebuna si trebuie sa ne obisnuim cu asta si sa incercam sa schimbam noi ceva, crede-ma si eu mi-am pierdut de cateva ori speranta in oameni, dar e doar o iluzie..Pana si cel mai nenorocit criminal are regrete sau are parinti sau copii sau frati, nimeni nu e de acord cu lucruri de genul, dar asta se promoveaza si asta ne arata zi de zi la TV, deci ce e de facut? Ne dam batuti si ne lasam coplesiti de emotii sau facem ceva cu viata noastra sa nu mai avem parte de asemenea lucruri pe viitor?
Nu stiu, asta imi vine in minte cand vad atatea nenorociri si cel mai bine e sa nu le dam atentie.

| Superior a răspuns:

Au disparut multe adolescente, multi oameni, insa de cand cu Dinca media s-a gandit ca poate face mai multa audienta din asta, asa ca au inceput sa scoata la iveala/sa puna accent pe ce apuca.

| brokxy a răspuns:

Chiar sunt foarte multi in 2019 uite pe site-ul politiei Romane
https://www.politiaromana.ro/ro/copii-disparuti
Si baieti multi si fete! :o CE DRACU toti disparuti vara asta
Alexandra e inca pe lista :((( Luiza nu deci cred ca au declarat-o moarta deja

| TristanTzara a răspuns:

Ți se pare, dispar acum ca înainte, doar că datorită cazului ăsta i se acordă mai multă atenție și vezi mai des că se vorbește de asta.

| Mad1 a răspuns:

Da ti se pare. Tot atatea dispareau si inainte, doar ca acum dupa tragedia cu fetele din Caracal toata lumea s-a fixat pe asta de aceea se aude mai des de disparitii.

| Navagio a răspuns:

E cerere mare pe Germania Olanda păcat de ele.