| anonim_4396 a întrebat:

Incepand de astazi mi-am propus sa raportez intrebarile al caror continut nu concorda cu domeniul ales dintre cele propuse de administratorii site-ului.
Ca sa fie intrebarea - intrebare: Mai exista persoane deranjate de ilogica postarilor din punctul asta de vedere?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Eu deja m-am apucat de mult timp să fac treaba asta. Raportez întrebările fără logică, cele care conţin limbaj messengerian, şi întrebările care sunt puse doar de dragul de a fi puse.
Aş vrea totuşi să mă leg şi de întrebările şi de răspunsurile în care se oferă, respectiv cerşesc fundiţe. Deocamdată nu am raportat niciodată astfel de întrebări, dar mă bate gândul să m-apuc. Vreau şi eu ceva păreri, aţi fi sau nu de acord să fac lucrul ăsta?

21 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bine ca ai specificat din ce punct de vedere. Pentru ca sunt atatea intrebari ilogice din TOATE punctele de vedere, ca nici nu stii ce sa respingi mai intai.
De acord cu respingerea intrebarilor puse la alte categorii decat cele logice, dar, am un amendament. Cum spune anonimul in raspunsul lui, sunt si unele intrebari puse la o categorie foarte accesata, tocmai pentru ca autorii vor un raspuns urgent. Cred ca se poate face o derogare pentru problemele reale care apar pe la alte categorii.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, cel puţin cele care scriu în aşa fel încât nu poţi înţelege ceva de genul : " stii ca merg l mAre ". Sau sunt anumite postări prin care utilizatori îşi fac reclamă proprie. Păi şi pe alea. Adică dacă ai ceva de întrebat ok, dacă nu, nu. Raportez întrebări şi recunosc asta, sunt unele care chiar nu au nicio noimă. Noi să fim sănătoşi! Baftă!

| CosteaVlad a răspuns:

De fapt dacă stau bine să mă gândesc nici nu cred că am cum, deoarece asta ar însemna să fie rase 99% din întrebările de pe TPU. laughing

| CosteaVlad a răspuns:

Raluca a dorit să facă raportarea ceva mai democratică, dar se pare că a făcut-o mult prea democratică.
Ideal ar fi ca atunci când o persoană a făcut o singură raportare abuzivă, din start să i se suspende dreptul de a mai putea raporta, chiar de la prima abatere, pentru că nu consider că ar fi cazul de "îngăduinţă" în acest caz. Iar atunci totul ar deveni mult, mult mai ok cu raportările.
O seară frumoasă Dmonik! happy

| simf a răspuns:

Yeap!

Răspuns utilizator avertizat
| VisezInNonCulori a răspuns:

Buna, sa stii ca eu nu cred ca este o idee buna, este vina lor lasa-i in pace, doar nu vrei sa te deteste toti pentru asta

| Zazu a răspuns:

Io-te! vezi tu, fiecare are nevoie de ajutor in felul lui...
http://www.tpu.ro/......trebare-a/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocmai am vazut o intrebare acum citeva zile a unei tinere de 14 ani care cerea ajutorul in privinta unei femei gravide dar bolnave de epilepsie care nu avea unde sa stea.Intrebarea nu era pusa la cauze nobile ci la dragoste si sex fiindca era cea mai fregventata categorie.Iti poti da seama ce bine cadea un "sifonar"acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@VisezInNonCulori, dar eu ii si anunt ca voi raporta. Chiar si azi am raportat una si am anuntat-o pe cea care a postat, ca sa stie.
Cert e ca apoi ma urmaresc cu votarea peste tot, dar nu imi prea pasa. Prefer curatenie si ordine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt partizanul unei curatenii generale facuta cu flexibilitate (vezi amendamentul ruxandrei '61), dar atentie : consider ca oricat de multi utilizatori s-ar alatura initiativei tale, este necesara -in prealabil!- o "operatie" de ecologizare a saitului prin extirparea tumorilor (a se citi postarilor) apartinand userilor suspendati, postari pe care (onor!?) adminii le-au bagat sub pres. As mai avea destule de comentat pe tema asta si poate ca am s-o fac daca va fi cazul; astept mai intai sa vad reactia adminilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Myletin mai sint si useri care s-au sters benevol fara nici o suspendare. Uf, scuze, doar ne-ai spus ca te-ai trezit cu fata la cearseaf.Inca o data scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evident si felicitari pentru decizia luata(una cat se poate de corecta). Astfel, poate vor ajunge sa fie pe site intrebarile de alta data, cand mai mare iti era dragul sa raspunzi si care, in prezent, sunt din ce in ce mai rare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raportam, ca avem ce!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine nu ma deranjeaza, pe mine ma amuza happy abia astept sa vad la arta si cultura intrebari de genu "am trei iubiti, voi ramane insarkinata, si care din ei va fi tatal?"
raspuns: "desigur, vei pune copilul sa picteze sau sa scrie o carte, vezi ca talentul seamana izbitor cu cel al tatalui(asta ca sa se potriveasca cu categoria). Tatal poate avea si indeletniciri ca furatul sau fuga de la locul faptei, asa ca in drum spre casa iti vezi casa arzand, stai fara grija ca cel mic a stres-o de acolo!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Portocala a răspuns:
"Io-te! vezi tu, fiecare are nevoie de ajutor in felul lui...", "astia suntem, un popor fericit si neinhibat!"
Suntem fericiti si neinhibati si...neajutorati!
Ferice de noi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vlad, dar asta ramane, ca n-am promis fundita!hee hee
Si, in ciuda faptului asta, astazi abia am salvat-o de la pieire, intrucat imi fusese raportata, respectiv stearsa! Noroc cu administratorii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va urez spor la raportat imbecilitati de toate soiurile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei, hei, hei... unde pleci asa, fundita? straight face
Toti se fac ca ploua, mai frate rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Propun RUBRICA: intrebari UrgentE!