| Seasavi a întrebat:

Independent sau omul echipa? Argumente pro si contra.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu consider că depinde foarte mult de caracterul unei persoane şi abilităţile acesteia.
Dacă eşti o persoană grăbită, independentă şi doreşti ca succesul să-ţi revină numai ţie, bineînţeles că preferi lucrul individual.
În cazul în care luăm în discuţie posibilitatea de a avea o persoană comunicativă, sociabilă, prietenoasă şi dornică de succes împreună cu mai mulţi, e clar că aceasta va prefera munca în echipă.
Eu personal prefer munca individuală deoarece când fac parte dintr-o echipă am tendinţa de a lăsa totul în baza celorlalţi din cauza faptului că nu reuşim să ne organizăm sau să ne înţelegem.
Lucrez în echipă doar când sunt forţată de împrejurări, adică la şcoală pentru proiecte cel mai adesea.
Consider că lucrul individual este cel mai eficient.

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Depinde de situaţie.

| darrio2007 a răspuns:

De preferat independent.Dar in anumite meserii lucrul se face doar in echipa.Si la cerintele patronilor de azi munca de echipa se cere.Din anumite motive.

| DragosConstantin a răspuns:

Independent,deoarece ma descurc mult mai bine singur si daca se intampla sa gresesc undeva stiu macar ca eu sunt vinovatul, nu dau vina pe nimeni si pot sa incep de la capat sa vad unde am gresit.

| BroascaCuElice a răspuns:

Independent

| TheStory a răspuns:

Depinde de situatie, dar in general independent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua combinate.

| fadnox a răspuns:

Depinde
personal, imi place mai mult sa lucrez singura decat in echipa, nu vad prea multe in ideea generala -lucrand in echipa se aduna mai multe idei, te sfatuiesti cu ceilalati...
bineinteles, sa fii tot timpul independent nu este bine, devii `egoistul` grupei

| LanaDelRayFan a răspuns:

Depinde, dar aleg sa fiu "omul echipa" fiindca imi place sa fim mereu mai multi, avem mai multe idei, ne sfatuim.
Asta este parerea mea.

| ellaells a răspuns:

Independent.
Pot spune ca echipa mai rau ma incurca happy

| CamiiBăă a răspuns:

Independent.Argumentul pro este acela ca daca lucrez independenta pot spune ca sunt mai relaxata.Argumentul contra e acela ca intr-o echipa exista persoane cu idei diferite si apar din cand in cand si mici certuriwinking.

| MarioTGK a răspuns:

Da, asa e