| anonim_4396 a întrebat:

"Inteligenta face mai mult decat o avere"
Ce parere aveti despre acest lucru?

Răspuns Câştigător
| cristina107 a răspuns:

Intelegenta este deasupra tuturor averilor lumii pentru ca foarte putin o a au cu adevarat si nu se obtine in acelasi mod ca oricare '' bagatie''.
'' Mintea este o avere mare ce n-a fost si nu e data tuturor''

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca se confunda aici inteligenta cu intelepciunea.Inteligenta te poate duce pe cai diametral opuse, in functie de directia pe care o canalizezi, iar intelepciunea te poarta totgeauna pe drumul cel bun.

| pinkroz a răspuns:

Pai avand inteligenta esti superior altor oameni si + poti castiga bine daca esti inteligent.Si + daca esti prost nimeni nu te va suporta vei avea o viata mizerabila si nai nimiic de castigat... Funda?