| Mădă0611 a întrebat:

Intrebare pentru copiii si adolescentii din Bucuresti, chiar orase mari gen Iasi, Cluj, Timisoara: cum e viata? Aveti ora de intrat in casa seara? Mergeti fara parinti/adulti cunoscuti in locuri indepartate de casa, la scoala, parcuri? Ati intalnit oameni dubiosi/periculosi ziua cand erati singuri?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am întâlnit oameni dubioși la orice vârstă, și la oricer oră din zi. Am fost și în pericol de moarte de câteva ori din cauza asta. Dar înafară de București, nu sunt din experiența mea orașe întradevăr periculoase.

| Emma30555 a răspuns:

Orașele mari nu sunt asa periculoase în zonele aglomerate fiindcă e plin de oameni la orice ora, dar bineînțeles ca nu ști niciodată ce se poate întâmpla și e bine sa fi cu un grup mai mare de persoane care sa si poarta de grija unii altora. Adolescenții nu cred ca se duc prea departe de casa, cel puțin nu seara, dar probabil stau în grupurile lor iar copiii mai mici cred ca sunt sub supravegherea părinților totuși

| Michaeel a răspuns:

Majoritatea adolescenților merg unde vor fara parinti și fără o ora exacta de mers acasă.