| soraluisatan a întrebat:

Intrebare pentru fete:nu am parul cret dat nici drept si as vrea sa nu mai folosesc placa de par. ceva solutii? masti, sampoane etc.

chiar sunt disperata pentru ca parul meu se degradeaza din cauza placii!laughingfunda

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Asa e si parul meu,doar ca e ceva mai incalcit si sunt aproape dependenta de placa de par.

Cel mai usor,daca ai breton indreapta-l cu placa,iar restul parului prinde-l intr-un coc sau ceva,eu asa fac,mai ales ca a venit caldura.

Daca nu merge asa,am auzit la o prietena ca sunt niste sampoane/creme/masti/balsam de la Nivea parca,special pentru parul ondulat,ca sa ti-l mai potoleasca putin. Cauta-le pe alea 'anti-frizz'.de la Garnier sau Nivea. Daca nu gasesti,poti intreba la farmacie ori la un salon de coafura; p
Si nu uita sa-ti tunzi varfurile degradate mai mereu, pentru ca impiedica cresterea sanatoasa a firelor de par.

(PS: Daca gasesti vreo alta solutie care merge, te-as ruga sa ma anunti si pe mine) Numai bine!

1 răspuns:
| LadyInBlack a răspuns:

Sampoanele, mastile de par etc. nu au acelasi efect la toate tipurile de par. Eu ca sa il indrept cat de cat (il am ondulat) il usuc cu feonul. Pui niste spuma de par pentru volum si usuci cu feonul la putere maxima in timp ce il indrepti cu o perie (foloseste una rotunda sus ca sa ai volum), dupa il poti prinde usor (nu strans) cu un elastic de par si gata. smug