| iubiris a întrebat:

Iubitul meu era timid si tacut de cand l-am cunoscut eu acum 2 ani si parca are un aer misterios in tot.dar acum parca este si mai si ce se intampla oare avand in vedere ca stiu ca ma iubeste ajutati-ma cu pareri si cum as putea sa rup tacerea asta a lui sa fie mai deschis cu mine

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Cine e timid stie ca nu este deschis in totalitate dar daca incepi sa il cunosti bine si se obisnuieste cu tine vei vedea ca incet incet isi va da drumul, fi si tu cat se poate de deschisa cu el

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa-l bagi putin in sperietura ca sa isi dea drumul zicandu-i asa: ori vorbesti cu mine cum se cuvine sau te las doar ce o sa faci cand vei avea copil il lasi de izbeliste? Trebuie sa te descurci in viata cu toate belelele care le intampini fara sa fi mototol.

| Vix999 a răspuns:

Implica-l in orice eveniment si discutie. Daca iti spune ceva evita sa-l critici pe fata sau sa-l contrazici. Cere-i mereu parerea, fa-l sa para ca e foarte important ce are de zis, razi cu el.din pacate daca nu prea exista comunicare nu prea ai cum sa sustii o relatie. E trist si plictisitor sa stai langa un om care nu are niciodata nimic de zis iar tu te vei satura sa tragi de el. Dar merita incercat macar pana ajungi in punctul de saturatie

| blueheart a răspuns:

In 2 ani de cand va cunoasteti ar fi trebuit sa fiti mai apropiati. Unele persoane sunt mai retrase si nu isi pot deschide sufletul usor.
Arata-i cat de mult il iubesti,arata-i ca-ti pasa de el,de gandurile lui, de ceea ce face in fiecare zi, sprijina-l in planurile pe care le are, ca pe langa iubita poti sa-i fii si cea mai buna prietena.
Poarta o discutie cu el pe tema aceasta, nu-l lasa sa se indeparteze de tine.

| WhiteLover a răspuns:

Vorbeste-i despre orice, apeleaza la el cand ai vreo problema, poate daca vede ca tu esti deschisa in fata lui va face la fel.sau pur si simplu vorbeste cu el despre asta, totusi sunt doi ani, ai vrea sa fiti mai apropiati, mai confidenti.