| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu ma enervează și nu ma mai atrage nici la fizic dar nici la comportament dar va rog sa cititi tot și sa ma ajutați.

La începutul relației era tăcut, timid, nu prea ma băga în seama, doar venea foarte des ca să ma imbratiseze, sa ma pupe pe frunte și sa ma întrebe dacă sunt ok sau când vedea ca ma uit la el îmi făcea semn sa ma pun lângă el sau pe picioarele lui(gen ținea mâinile ca și cum cerea sa îl îmbrățișez dar de fapt ma "chema").

După puțin timp s-a schimbat, făcea aceleași chestii și stătea mai mult cu mine doar ca nu mai era timid, tăcut și ma băga des în seama dar pe lângă asta începuse sa ma pipăie, ma săruta cu limba destul de des și într-o seara când îmi punea mana pe sâni eu mereu ii dădeam mâinile la o parte și îmi spunea zâmbind "ce? Sunt iubitul tău, am voie sa fac asta" și am continuat asa amândoi cam toată seara adică când îmi punea mana pe sâni eu i le îndepărtam și tot asa dar oricum insista cu asta. A doua zi văzând ca nu se lasă i-am dat voie doar ca faza e ca îmi plăcea iar motivul pentru care ii dădeam mâinile la o parte era pentru ca aveam(și încă am) sânii mici și într-un fel ma deranja pentru ca el tot punea mana pe ele deși simțea și știa ca le am mici. Ok, asa a continuat pana s-a lungit tot mai mult cu lucrul asta și efectiv când stăteam el ținea mana doar pe sânul meu de zici ca era mâner pentru ceva și trebuie sa se tina(nu la propriu dar ma refer la faptul ca ținea foarte des mana pe sânul meu) și ma pupa destul de des pe sâni, pana și la plecare făcea asta, ma îmbrățișa, săruta după se lasă în jos gen cu capul aproape de sânii mei, se uita la mine și îmi pupa un sân and...asa a continuat câteva saptamani fără alte chestii, după a prins iar curaj pentru altceva și nu mai știu care a fost faza dar într-o zi când stătea el cu capul pe picioarele mele îmi spune ca are are curaj sa ma pupe dar nu pe sâni, pe față sau unde mai obișnuia sa ma pupe și imediat mi-am dat seama și ii spuneam "Nu" el continua sa spună zâmbind "dar am curaj" eu "bine, dar nu" el "bine" și chiar dacă am zis nu tot m-a pupat acolo(prin pantaloni în caz ca nu v-ați dat seama) și alta chestie noua care ma enervează este ca ma muşca de sâni la modul ca efectiv îmi lasa semne și când o face nu încetează nici după ce ii zic "gataaa, ma doare" și i-am spus de multe ori sa nu ma mai muște dar când are ocazia o face și mi-e frica sa nu-mi fi oprit creșterea sânilor din aceasta cauza, când a făcut asta am zis ca îmi lasă semne și un băiat a raspuns "îți lasă semne pentru ca te iubește" eu "și ce? Nu îmi place" el "dar e satisfăcător" eu "pentru mine nu" și iubitul meu a zis "bine" dar nu a încetat sa ma muște de sâni uneori. Simt ca se atașează de mine din ce în ce mai mult și nu mi-a cerut nimic pervers pana acum adică poze dezbrăcată, video-uri etc, nu m-a invitat la el acasa si evident ca dacă nu a făcut asta nici nu mi-a propus sa stam dezbrăcați sau ceva ba chiar un prieten care îmi este loial mi-a spus conversația dintre ei doi si a fost cam asa. Au văzut un meme cu un copac sau un cuplu și l-a întrebat pe iubitul meu ce vede(un cuplu care face ceva sau un copac? Ceva de genu) și nu are importanta dar după prietenul meu i-a zis "și urmează Andreea" el "nu, e prea mica și suntem de puțin timp împreună" deci putea sa spună ca are de gând sa o facă cu mine sau alte chestii de genu.

Acum câteva zile am fost la o petrecere câțiva din gașca (la o fata) și na, am băut toți dar nu atât de mult încât sa nu mai știm de noi sau sa nu știm ce facem și când stătea pe canapea întins m-am dus la el, m-am pus pe el și stăteam cu capul pe pieptul lui și începuse sa ma imbratiseze dar tare, adică ma îmbrățișa strâns și din acest motiv i-am simțit ouțele pe burta mea care erau tari asa ca am zis "AU!" și m-am ridicat (nu ma supărasem sau ceva dar cred ca a fost din instinct sa ma ridic) și am auzit cum a zis "e beata" și i-a șoptit ceva la ureche unui băiat și a urmat sa zică și el "dap, e beata." Eu știam ca despre mine se vorbește și ii întrebam care e treaba, băiatul ala(nu cel de care v-am zis mai sus gen ala loial, altul) mi-a zis "când stăteai pe el aproape ca i-a intrat în... ta" eu "ce?! Nu-i adevărat" el "pai și de ce ai zis au?" eu "pentru ca i-am simțit ouăle" și l-am întrebat "o aveai sculata?" el "Ce? Nu" și de la faza aia m-am enervat pe el și m-am simțit super aiurea și penibil, aveam impresia ca își bătea joc de mine pentru ca eram sub influenta alcoolului și mai ales ca nu a fost adevărat ceea ce a spus și aveam și pantaloni adică dacă era simțeam și eu ceva, nu? Dar oricum nu cred ca ar fi fost penibil pentru ca aveam pantaloni (aveam pantaloni de trening) și din nou, nu eram atât de beata încât sa uit de mine sau ce fac, eram amețită și toată seara l-am ignorat și ne-am comportat ca și cum nu mai eram împreună, jucam jocuri cu pupici și ne-am pupat toți între noi la acele jocuri și cea mai absurda chestie pe care am făcut-o a fost sa ii pup pe toți dintr-o data fără motiv (în total eram 4 fete și 2 băieți) si după ce am pupat fetele l-am pupat pe acel tip și iubitul meu a văzut și când m-am dus și spre el ca să-l pup a zis "nu te atinge de mine" și s-a băgat sub pătură, i-am pupat pe toti fără motiv dar aici nu o sa le pun și pe fete pentru ca în afara de acele jocuri m-am pupat cu ele iar iubitul meu nu avea nici o problema adică nu se suparase dar când a văzut cu l-am pupat și pe acel băiat fără motiv adică asa. Random s-a enervat.

Faza e ca de ceva timp am realizat ca nu îl mai plac, nu ma mai atrage fizicul și nici comportamentul lui și as vrea sa ne despărțim. Când am realizat ca fizicul lui nu ma mai atrage am continuat relația bazându-mă doar pe comportament dar nici de comportament nu mai eram atrasa (asta cred ca de vreo 3 săptămâni) și dupa acele faze de acum doua zile am vorbit și ne-am cerut scuze amândoi, el pentru ce a spus iar eu pentru ca l-am pupat pe băiatul ala fără motiv(încă ma simt aiurea) și ne-am împăcat dar chestia care ma frustrează este ca îmi trimite des mesaje, îmi spune ca ma iubește și ca niciodată nu o sa se despartă de mine și fix chestia asta îmi doresc eu, adică sa se despartă de mine dar chiar simt ca ma iubește și tine la mine pe zi ce trece și dacă nici după faza cu pupicul ala nu s-a despărțit de mine nu cred ca ar fi alta modalitate adică nu cred, poate este dar eu nu vreau sa ma despart de el. Când eram cu el simțeam una dintre astea, ori vreau sa fiu single ori ca țin foarte mult la el și nu vreau sa se termine dar de câteva zile simt doar ca vreau sa fiu single. Cum îl pot face sa se despartă de mine adică sa își piardă sentimentele sau ceva pana se desparte de mine? Va rog ajutați-mă, chiar nu vreau sa ma despart de el dar nici sa mai fim împreună, vreau ca el sa o facă. Dau fundă

Răspuns Câştigător
| tzionut a răspuns:

Draga mea din toata discutia asta clar nu esti majora asa ca o sa iti explic pe limba ta ca sa intelegi
1 baiatul te musca de sani din doua motive (sa isi marcheze teritoriul, fantezi sexuale)
2 ca sa te desparti de el e suficient sa discuti deschis cu el (neaparat in spatiu public cu mai multi oameni de fata) si sa ii spui ce ai scris aici, sau alternativ dai sa citeasca postul tau daca nu ai curaj si fa sa inteleaga ce te deranjeaza. Daca te iubeste va tine cont de parerile tale. Daca nu inseamna ca nu te iubeste. Si atunci de ce sa ramai in relatie?
Nelamuriri: De ce ti neaparat sa se desparta el de tine?

39 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

De ce sa fie absurd sa se pupe acolo in jocul ala? Doar nu a facut crime, n-a batut pe nimeni, era ceva misto.
Sa-l lase si gata, e f simplu, i-am explicat ce si cum. Nu e obligata sa stea cu cineva cu care nu mai vrea sa stea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Pai exact, nu este obligata sa stea cu cine nu vrea. Asta nu are legatura cu ce s-a intamplat la jocul respectiv, daca ei nu se inteleg, sau un singur partener nu mai vrea sa stea intr-o astfel de relatie, cel mai indicat lucru ar fi sa se desparta si gata. Asta am zis si eu.

Legat de jocul ala, era doar pentru ca ei erau intr-o relatie aparent, adica da... daca pentru ei nu conteaza asta, este ok. Dar si baiatul ala... pai daca nici asta nu il deranjeaza, atunci nu stiu ce sa mai zic de el :/

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai exact, ma mir cum a pus intrebarea asta cum sa se desparta! Cand 99 % din oameni stiu scurt sa se desparta fara comentarii.
Dar iti zic eu ca ceva inca o atrage la el, nu vezi ca ala ii trimite mesaje? Deci din moment ce nu le-a blocat, e suspect totusi.

Daca chiar vrei sa intrerupi, spui clar ca nu il iubeste si ca vrea sa iasa din relatie, si sa nu mai scrie ca ia block, si gata! Nu stai la discutii...

| StrongHeart a răspuns:

Ai scris multe prostii pe care nimeni n-are timp si chef sa le citeasca.
"Va rog ajutați-mă, chiar nu vreau sa ma despart de el dar nici sa mai fim împreună, vreau ca el sa o facă. Dau fundă"
Ai o singura problema tu, problema e ca nu ai personalitate.
Nici tu nu stii ce vrei.

| Nemessys a răspuns:

Este o prostie sa-ti fie rusine cu marimea sanilor. Pe bune acum... Accepta-te asa cum esti.

Ceea ce face el este nesimtire. Eu i-as fi dat papucii de mult timp.

,, nu vreau sa ma despart de el dar nici sa mai fim impreuna" Asta e cea mai tampita chestie pe care am citit-o. Nu incepi ceva daca nu esti in stare sa si termini draga. Imagineaza-ti ca el niciodata nu s-ar desparti de tine, ce ai face?
Efectiv ii trimiti un mesaj sau vorbesti cu el fata in fata ca s-a terminat si gata. Chiar nu esti in stare de asa ceva? Daca raspunsul este nu, atunci de ce nu?
De ce inca ii mai raspunzi la mesaje si de ce inca mai iesi cu el daca nu te mai atrage? Nu vad nicio logica. Ii dai block, nu-i mai raspunzi la telefon si nu te mai vezi cu el, simplu.

| CristianaCrss a răspuns (pentru StrongHeart):

M-am referit la faptul ca vreau sa ne despărțim dar nu vreau sa o fac eu adică vreau ca el sa se despartă de mine

| FDJYHRF a răspuns:

Spune-i ca sentimentele tale pentru el nu mai sunt aceleasi ca la inceput, daca se va intrista sau supara spune-i ca ai preferat sa ii spui decat sa il minti

| DarthNiger a răspuns:

Chiar era nevoie sa detaliezi atat de mult? nu puteai si tu sa te mai simplifici si sa scrii tot ce se intampla intr-o idee simpla principala? prea multa polologhie fara sens, daca vrei sa te desparti de el pur si simplu spune-i direct si gata, nu o mai da atata la intors pentru ca tu pur si simplu profiti de el continuand relatia cu el, o relatie pe care nu o mai doresti, nu inteleg ce stai sa te mai gandesti si la ce, si in plus mi se pare ca nici nu iei in serios relatia care o ai, cati ani ai? fiindca din ce ai scris reiese ca esti cam tanara ceea ce inseamna ca aveti o relatie superficiala si nu ''iubire''

| DarthNiger a răspuns (pentru CristianaCrss):

La 14 ani ar trebui sa va ganditi la viitor si sa studiati, nu sa va atingeti pe nu stiu unde, o sa aveti timp sa faceti chestii din astea cand o sa aveti varsta necesara si educatia corespunzatoare pentru asa ceva, ar trebui sa ii spui ''iubitului'' tau ca sunteti prea tineri sa aveti o relatie serioasa, mai ales una sexuala si recomanda-i filme 18+ cand mai are chef sa te muste de sani pentru ca ii s-a urcat pubertatea la cap, problema rezolvata.