| anonim_4396 a întrebat:

La ce categorie de liceu e mai bine sa merg: mate-info, biologie-chimie, limbi straine sau filologie?

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu există profilul biologie-chimie sau limbi străine.

Fostul profil bio-chimie se numește științele naturii (se numește așa de cel puțin 10 ani, dar neah, unii încă mai trăiesc într-o pungă). Iar limbi străine poți să faci la orice profil, optând pentru bilingv. Există și mate-info bilingv, și filologie bilingv etc.

Și dacă ai ajuns să întrebi niște necunoscuți la ce profil de liceu să te duci, ești chiar bătut în freză.

Baftă

| Alyra a răspuns:

Asta depinde de ce carieră îţi doreşti.

| Jipa95 a răspuns:

Asta nu depinde de noi, tu iti alegi propriul drum prin viata, nu lasa pe altcineva sa aleaga in locul tau.