| Stephenye a întrebat:

La inceputul clasei a 6a se dau teste ceva? Daca da, la ce materii?

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Depinde de profesori, dar in general nu.
nu ai la ce.nu s-au dat nici teze unice, nimic.nu cred ca se baga profii asa tare in voi, sa va dea teste.
eventual o recapitulare a cunostintelor.
fara note bineinteles.

| Adredemesconf a răspuns:

Bună!

Eu tocmai am trecut a 7-a deci o să-mi fie uşor să-ţi răspund la întrebare.
Păi am dat mai la toate obiectele acel test iniţial care se dă în fiecare an la începutul şcolii, faza e că la mine (şi cred că şi în alte multe şcoli) notele de la test nu se treceau în catalog (poate doar la lb. română şi matematică se treceau) pentru că acele teste erau mai mult pentru profesori, ca să vadă ce cunoştiinţte ai. happy. La mine aşa a fost.

P. S: să nu uiţi că s-ar putea să dai test şi la fizică, mai bine este să înveţi din timp ca să fii sigur!

O zi frumoasă!

| Andreea_1745 a răspuns:

In general se dau teste, dar depinde de profesori.