| 3ntzz a întrebat:

Lichidul acela din penis transparent nu e sperma? daca nu. ce e?

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Cel transparent dinainte de ejaculare nu este sperma, se numeste lichid preejaculator sau seminal, este pentru lubrifiere si are un nr redus de spermatozoizi

8 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Laurentiu, sigur ca este sperma(testosteron)!

| OanaG a răspuns:

Da ma e sperma!

| Hombre a răspuns:

Este lichid seminal, la virsta care o ai 12 ani de acum incolo incepe productia de spermatozoizi.

| εїз a răspuns:

Ba da. acel lichid care ejaculezi tu dupa ce te masturbezi, se numeste sperma. baftahappy

| Bii26 a răspuns:

Bună
Acel lichid este spermă.
Pa, pa

| Adelina_2192 a răspuns:

Depinde, daca lichidul acela apare inainte de excitarea maxima, poate fi si lichid preejaculator care are rol de lubrifiere.

| culaie a răspuns:

rolling on the floor) ce intrebare pune mancateasi logic ca e sper...ma

| NoName_8871 a răspuns:

Nu e sperma.e un lichid secretat pentru lubrifiere! poate contine sperma daca ai avut contact sexual in ultimele 2 zile.deoarece unii spermatozoizi raman in penis!:-)