| Pyrus_5609 a întrebat:

Lume! Am si eu nevoie de ajutorul vostru foarte mult! Si am sa trec direct la subiectwinking am un calculator : unitate compaq, monitor LG (lifes good) si urmatorele date la calculator :
-Microsoft Windows XP Profesional Versiune 2002 (vechiut stiu ) Service pack 3
-Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 1.60 GHz 256 MO din RAM

Cam astea sunt datele calculatorului si vreau daca puteti sa ma ajutati in legatura cu placa video vreau sam bag un joc raw ultimate impact 2009 si raw ultimate impact total edition si nu imi merge cand intru in joc cand scrie loading... imi licure ecreanu si un domn care se pricepe in kalc zice ca e de vina placa video ce pot sa fac pot sa-mi perfectionez placa vidoe intr-un fel (exclus alta noua) din calculator daca se poate. a da si inca un detaliu am un program se numeste NVIDIA... happy multumesc anticipat dau fundita + vot! si voi fi recunoscator ID : crist. oprisor@yahoo.com

1 răspuns:
| Zake a răspuns:

Acel program NVIDIA este de fapt driverul de la placa ta video. De la placa video nu cred, dar ai foarte putin RAM, si un procesor cam slabut. iti recomand sa mai pui niste RAM pe PC.