| EvaTramell a întrebat:

Luna trecuta am visat ca sangeram foarte tare ca o menstruație dar foarte tare nu mă puteam mișca ca tot mai tare sangeram. Și luna aceasta mi-a întârziat menstruatia 3 săptămâni. Testele au fost negative. Dar aseară am visat ca am nascut un băietel cred ca era. Avea o fetisoara micuța și un par frumos negru. Ce înseamnă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul noptii o parte a creierului uman ramane in veghe si analizeaza si prelucreaza intamplarile din timpul zilei sau trairile interioare stocate in subconstient.Majoritatea dintre noi a trait cosmarul unui zbor urmat de o prabusire si trezirea la realitate intr-un lac de transpiratie, si acesta se datoreaza nazuintei/dorintei noastre de a zbura. Bebelusul din visul tau reprezinta temerile tale de a nu fi insarcinata care te nelinistesc in ultima vreme si te asigur ca spaima din vis a fost provocata dintr-un motiv imaginativ si nimic mai mult.Nu se va intampla absolut nimic deoarece este doar un simplu vis si cu atat mai mult si irealizabil, ceva similar cu visul descris in cazul meu.Incearca sa nu te mai stresezi.

3 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

Visele nu sunt relevante, ele sunt doar o amplificare a unor trairi, sentimente actuale.

Asta e explicatia pe scurt.

| Porcusorul a răspuns:

Ca esti stresata.

| Mihai_Mateiasi_1988 a răspuns:

Subconstientul tau lucreaza si fiindca tu te gandesti la problema asta mereu chiar daca nu o faci constient, acele ganduri se exprima sub forma unor astfel de vise. Nu cred ca inseamna nimic in mod special visul respectiv, e vb doar ca esti stresata de intarzierea menstruatiei. Relaxeaza-te ca va fi bine tot happy