| Kiyy a întrebat:

Ma simt prea... nici nu stiu cum. Am prea multa ura in mine. Credeti ca e bine daca m'as omora. Adica imi vine sa ma duc seara pe stradata si sa astept o masina sa ma calce dracu mai repede ca m-am saturat...

Răspuns Câştigător
| Zumbalaarebeca a răspuns:

Si daca aceea masina nu te omoara ci o sa ramai paralizata ce zici o sa iti fie mai bine asa? eu zic sa consulti un pshiolog sincer nu te mai gandi la prosti asa este cand suntem tristi avem impresia ca nimic nu mai are rost pe lume dar eu sunt de parere ca doar oameni lasi recurg la asfel de metode doar oameni care nu sunt puternici si care nu stiu sa treaca cu capul sus peste greutati.asa e viata uneori ne face sa plangem dar nimic nu ne da dreptul sa renuntam, sunt alti oameni care au probleme mult mai grave poate sau nascut cu malformati poate sunt orbi poate sunt paralizati sau nu au maini si picioare, si totusi ei merg mai departe desi la prima vedere par niste oameni inofensivi si slabi, ei sunt mult mai puternici si lupta pentru a trai iar tu de ce sa te omori sunt sigura ca esti sanatoasa si te poti bucura de viata, nu lasa niste probleme banale sa te invaluie. sper sa nu faci vreo prostie si iti doresc multa FERICIRE.

5 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Nu e o solutie! Te rog nu face asta!
De esti asa? Trebuie sa ai o explicatie. Orcare ar fi nu este o solutie sa te omori.Mai bien ar fi sa incerci sa te schimbi. Daca nu esti prea vorbareata cu mama ta sau ceva... poti incerca macar. Cel mai bun prieten este mama ta!
Uite id meu daca vrei putem vorbi many.color
Nu te omora, te rog! Nu rezolvi nimic cu asta decat rupi niste suflete.

| Minks a răspuns:

Daca te hotarasti sa te omori, spanzura-te, taie-ti venele fiindca nu trebuie sa le faci probleme altor oameni fiindca tu esti un tampit care nu mai vrea sa traiasca. Omoara-te, n-ai tupeu!

| UniQue_1752 a răspuns:

E un mod de a distruge si vietile altora in afara de a ta. Gandeste de 2 ori inainte, ai regreta. Nu are rost, e doar o criza temporara de nervi... happy

| question_3585 a răspuns:

Daca ai ura in tine ar fi bine sa t descarci! Daca nu ai pe cineva fff drag chiar si unui cain ii poti vorbi sau in oglinda.Trage-ti doua palme plangi de viata amara si poate va fi mai bine.sunt multi oamnei care te iubesc ei te vad ca afisezi un zambet dar dupa el ascunzi tristete.trebuie inca sa faci parte din viata acelor oameni

Răspuns utilizator avertizat