| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt singura, am o stare foarte neplacuta, prieteni nu prea mai am, fie m-au uitat de cand m-am mutat, fie ies cu alte persoane, cu verisoara mea m-am certat dintr-o tampenie, de baieti nu prea reusesc sa ma apropii am avut multe situatii neplacute. Voi ce faceti cand va simtiti singuri? fara nimeni, cand nimeni nu e dispus sa va dea un sfat, sa va ajute. ce va incurajeaza sa mergeti mai departe? Plus ca mai e si faza cu divortul parintilor.Care sunt metodele voastre de a depasi melancolia care va copleseste uneori.Multumesc celor care o sa mi de a sfaturi.

2 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

In cele din urma trebuie sa reusesti sa treci singura peste. Te uiti la un film, mergi la o plimbare chiar si singura; daca te plictisesti mai citesti o carte; dai drumul la muzica si incepi sa dansezi; iti cumperi un animal de casa :caine sau pisica; gatesti ceva; experimentezi lucruri noi. Nu te inchide in casa; lasa, ca toate trec!happy Fii pozitiva, bucurate din lucrurile mici si fa-ti viata mai frumoasa tu singura. Este doar un moment, si va trece si asta mai devreme sau mai tarziu.

| tedy_8126 a răspuns:

Pfff, si eu aceeasi intrebare mi-o pun, si eu ma simt foarte singur, desi am o familie foarte ok si prieteni destui... poate prea multi dar nu cred ca problema asta poate avea o solutie de moment sau sa iti zica cineva "fa asa!" si sa mearga.Eu cred ca o sa vina de la sine totul... ori o sa intalnesti pe cineva, ori o sa ti se intample ceva foarte frumos si sa incepi sa te simti mai bine, dar nu sunt sigur daca asta e raspunsu poate gresc, poate nu.Astept si eu niste pareri