| ilona_7699 a întrebat:

Mai am o nelamurire in legatura cu Facultatea de Medicina Dentara. Stie cineva in ce consta examenul la biologie? Si de unde pot procura cartile, am inteles ca trebuie sa inveti de pe anumite carti thinking

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Toate cartile de biologie aprobate de Min.Invatamantului, cls a XI a; dar, depinde de orasul in care se tine examentul. Spre exemplu in Craiova, in afara de anatomie se mai da examen si la botanica, fata de Carol Davilla-Bucuresti, care are examenul la bio, format doar din intrebari de anatomie. Tu in afara de asta, vei mai da si o proba de indemanare.
Succes.

2 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Iti dai seama, sa nu-ti tremure mana, ma gandesc-chestii din astea.

| ilona_7699 explică:

Eu as vrea sa dau la Iasi pentru ca e mai aproape de orasul meu natal.In ce consta proba de indemanare?