nony
| nony a întrebat:

¨Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile¨.

Vá rog, raspundeti? happy

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar, ce te faci cand tie ti s-au spulberat deja toate indoielile, dar cel ce ti-a raspuns chiar e convins ca raspunsul lui e adanc, documentat, numai bun de pus pe "Goagal", la referinte.

Afirmatia ta este ilustrata perfect de acei useri care raspund "nu stiu". De parca al de pune intrebarea ar sti si ar face sondaj de opinie.

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Foarte adevarat! Sunt intocmai de acordlaughing

nony
| nony explică:

Luciana.strict la enunt ma refeream. Vreau parerea voastrá.
¨Vá rog, raspundeti¨ este un indemn. fara nici un gand de a jigni pe cineva.
Decat sa ma certi mai bine imi raspundeai.happy

| oz a răspuns:

Tac

luciana
| luciana a răspuns:

Mai bine sa raspunzi decat sa pari un mare fraier ca sa nu zic prost ...Trebuie sa iti exprimi ferm parerea, fara sa jignesti pe nimeni, referindu-te strict la acea intrebare si nu catre persoana ce da un raspuns - ce tie nu iti convine ...Fiecare are voie sa isi exprime acceptul sau dezaprobarea despre subiectul in cauza!

| yuli10 a răspuns:

Cel mai rau e sa taci ca sa nu pari prost, cum mai sunt unii laughing

mie imi place sa vorbesc, sa imi spun parerea, sa contrazic. dar depinde, daca e vorba de cineva cu totul neinteresant, desi stiu ca as putea sa spun ceva contradictoriu si sunt sigura ca am dreptate, ma abtin pentru ca mi-e lene sa imi obosesc gura si nervii happy

| bluerose a răspuns:

Adevarat.

| gabriela_7862 a răspuns:

Nony draga, enuntul tau se refera la vb romanului: "tacerea e ca mierea"? pentru ca mie asa mi se pare.si stii cum e, unele vorbe ranesc si de asta e mai bine sa ramana nespuse.

| MissCamelia a răspuns:

Prefer sa tac big grin

| ake007 a răspuns:

Hai sa-ti povestesc o chestie amuzanta legata de acest subiect.Am terminat vara aceasta o facultate(in domeniul economiei, nu are rost sa dau nume, nu vreau sa ma laud, glumesc) si aveam o colega ce vroia mereu sa iese in evidenta.Cum putea face asta? Pai se trezea mereu raspunzand la intrebarile profesorilor.Toata clasa tacea, pentru ca nu eram noi pasionati de scoala(decat in sesiune ne trezeam) insa ea mereu ...hopa...sa dea raspunsul "corect". Din pacate pentru ea mereu o trosnea si gresea de ramaneau si profesorii masca. Uneori se mai si contrazicea cu ei si se facea de tot rasul.De fiecare data cand facea asa, ma uitam la prietena mea cea mai buna si incepeam: "Mai bine sa taci si sa fii luat de prost..." iar ea continua "Decat sa vbesti si sa confirmi...".

| Ianaaable a răspuns:

Mie tot timpul mi-a placut sa stiu cum sta treaba chiar daca nu mi-este favorabil, adica sa scap de toate indoielile.
Si intotdeauna imi spun punctul de vederehappy dar depinde si de situatie, daca situatia ii putin mai "delicata" spun intr-un mod mai frumos ce vreau sa spun daca "doare"... asta-i toata diferenta la minehee hee

| carlita_4462 a răspuns:

Depinde de situatie

| Claudia_3811 a răspuns:

Prefer sa tachappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem ailemac laughing) lojic rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia trece nony, se poate vindeca.mai rele sunt starile de spirit, astea raman. din punctul meu de vedee, prefer sa fiu o prosta care vorbeste decat o "desteapta" incoerenta si falsa.

imi pare rau, a trebuit sa modific raspunsul si sa adaug inca 2 cuvinte.