| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt populare tradițiile de Crăciun si de Revelion în zona unde locuiți : Mersul cu capra, jocul ursului, cerbul?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Da, mai sunt.Se organizeaza evenimente culturale si parade prin oras, plus mici grupulete de adolescenti si tineri adulti care colinda printre blocuri, pe la case etc.

| Catrice a răspuns:

Foamea de bani fără munca e mai mare acumhee hee

| Fatamuntilor a răspuns:

In cadrul evenimetelor organizate!
https://www.youtube.com/watch?v=_WMSBgwIAsM

| J0B0MAT a răspuns:

Yup.Dar nu vin foarte mulți, dar dacă nu vine nimeni la un moment dat, mă duc eu și mai găsesc sigur câțiva dilii să păstrăm tradițiile în viață.

| Hyperion7 a răspuns:

Evident,la mine se merge cu cerbul,ursul, turca, steaua, cu colindul, cu uratul, deci sunt câteva big grin

| Dismally a răspuns:

Foarte putini mai vezi acum si in general merg mai mult la rude, la cunostinte.