| Theo94 a întrebat:

Merita sa lucrezi in depozit in strainatate, ca manipulant marfa in depozit pe 1700 - 1800 euro pe luna?
Cel mult o perioada de 3 ani.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de țară, de orarul de muncă, dacă lucrezi cu spinarea sau cu mijloace mecanizate, dacă ai o chirie la preț rezonabil, dacă acei bani sunt în mână sau dacă plătești după ei impozit, dacă ai asigurare de sănătate. Din asta rezultă dacă merită sau nu.

| Mosotti a răspuns:

Parerea mea e alta, de ce nu te apuci tu sa inveti programare si sa lucrezi in Romania pe banii astia comod chiar si de acasa? Salariu de junior incepe de pe la 1000 Euro bani in mana, si urcai in 1-2-3 ani la 1500 lejer.

Sunt atatea cursuri si pe net si sau te inscrii la un curs. Cati n-au facut asa.
E doar o parere, de ce sa te duci tu la dracu in praznic sa stai departe de casa atatia ani departe de familie, poate si de prietena, iar daca ai prietena sa te insele cu altul doamne fereste ca na, are si ea nevoi naturale fara sa vrea, si sa stea dupa tine 3 ani, mai greu uneori.

Deci nu se prea merita cand ai alte optiuni la fel de bune si aici, mai ales ca e un job care se cauta in draci.
Esti tanar, nu rata sansa.

Dau la multi aceasta recomandare pentru ca e cam singura meserie f banoasa si unde se gaseste servici relativ repede.

| Freya1 a răspuns:

Daca nu ai o optiune mai bună merita de ce nu.
Si 700/800 de euro sa pui deoparte daca nu chiar 1000 depinde unde stai sunt bani frumosi.

| oglindasultanului a răspuns:

Nu, ar merita sa te implici altfel in depozitul ala.

| NotNamed a răspuns:

Merita la banii aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care sunt celelalte variante?
Merita daca nu ai alta sansa in viata sau daca timpul ala lucrai in Romania pe 2000 de lei ori mai rau stateai pe banii parintilor
De acolo vii cu niste bani care nu se fac usor in tara dar daca faci aia in loc sa iti fixezi viitorul cariera etc pierzi mai mult decat castigi cu banii
Deci trebuie aplicata decizia in functie de viata ta
Cat esti plecat la munca afara esti pe 0 cu scoala cariera intemeierea familiei contributie la pensie etc.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, merita.