| anonim_4396 a întrebat:

Metode de relaxare/detensionare? Am incercat deja cu respiratia, muzica si sa stau fara sa ma gandesc la nimic

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

somnul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-Meditatia
-Aroma-terapie(candele&lumanari parfumate, geluri de dus cu efect aroma-terapeutic calmant, betisoare parfumate...)
-Cromaterapia(terapia prin culoare); presupune vizualizarea de obiecte colorate cu efect terapeutic
-Un dus relaxant sau o baie relaxanta in cada cu gel de dus cu aromaterapie sau spumant de baie pentru cada
-O plimbare prin natura

| Comunity a răspuns:

Metodele sunt nenumarate stii? Tu poti sa fii stresat din diferite imprejurari si daca ajungi acasa si incerci fel de fel de metode care crezi ca te vor ajuta mai rau iti faci pentru ca tu astepti efectul in acel moment pe cand el vie pe parcurs. Incearca sa mergi la o plimbare, mergi intr-o vacanta sau ia-ti concediu daca lucrezi si uita de toate lucrurile marunte.