| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mi-a spus odata un psiholog ca trebuie sa zambesc larg lumii ca sa imi zambeasca si ea(lumea), zis si facut.Am iesit un pic din bloc si am zambit lumii cu gura pana la urechi, eram fericit si binedispus.Cand am zambit lumii lumea s-a uitat urat la mine, oare de ce? Este lumea atat de egoista incat se supara la bucuria altuia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanii sunt foarte uraciosi. Aici daca iti zambeste cineva, si mai ales un barbat, te gandesti ca sigur e un ciudat si o sa te urmareasca pana acasa, si alte filme din astea nasoale.

Am locuit o perioada in Irlanda, acolo toata lumea iti zambeste, fie ca te cunoaste sau nu. Nu prea am auzit oameni sa se salute, dar in momentul in care te uiti la cineva, chiar si din greseala, pe strada, la magazin sau in wc-ul unui bar obscur, omul ala iti zambeste.

Daca te bagi in fata lor, in timp ce mergi sau in timp ce stai la coada, la magazin, se dau la o parte si-ti cer scuze. Pai fa asa ceva in Romania, ca numai de mama si de morti o sa-ti auzi si daca scapi fara bataie, esti zeu. laughing

Oricum, continua sa zambesti. Cunosc destule persoane care se bucura cand le zambeste un strain big grin

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu era cel mai bun psiholog. Data viitoare consulta-te si cu alte persoane dupa ce vorbesti cu un psiholog.

| RAY a răspuns:

Pai da ce ai vrea sa rada, fi matur omule ai o varsta sincer

| T0T a răspuns:

Psihologii ăștia laughing Schimbă psihologul, poate dai de unul mai bun care mai și gândește pe lângă partea teorietică pe care o are în cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa nu ai o dantura prea grozavă. E mai bine sa zambesti cu gura închisă.
Bine, mai sunt unii care chiar au dinti relativ decenti dar le sta urat oricum fiindcă arata ca niste cai arătând dintii la dentist, un zâmbet fortat, anemic, fad. Trebuie sa si stii sa zambesti.